Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 listopada 2010, 09:27

W World of Tanks gra regularnie 500 tysięcy osób

Studio Wargaming.net poinformowało, że liczba aktywnych uczestników sieciowych bitew pancernych w darmowej grze MMO World of Tanks przekroczyła granicę 500 tysięcy, przy czym jeszcze miesiąc temu produkcja mogła się pochwalić rezultatem na poziomie 350 tysięcy.

Studio Wargaming.net poinformowało, że liczba aktywnych uczestników sieciowych bitew pancernych w darmowej grze MMO World of Tanks przekroczyła granicę 500 tysięcy, przy czym jeszcze miesiąc temu produkcja mogła się pochwalić rezultatem na poziomie 350 tysięcy.

W World of Tanks gra regularnie 500 tysięcy osób - ilustracja #1

W samej Rosji, w której World of Tanks jest dostępne w finalnej wersji od trzech miesięcy, w produkcję twórców Order of War i Massive Assault zagrywa się regularnie 350 tysięcy osób (zarejestrowanych jest w sumie 500 tysięcy). W Stanach Zjednoczonych i w Europie wynik ten jest nieco słabszy – 150 tysięcy aktywnych uczestników, przy 200 tysiącach zarejestrowanych kont.

Zważywszy jednak na fakt, że w obu tych regionach World of Tanks znajduje się ciągle w fazie zamkniętych beta-testów, można uznać powyższy rezultat za jak najbardziej zadowalający. Należy przy tym pamiętać, ze z każdą kolejną godziną jest on poprawiany, gdyż dostęp do bety można uzyskać w prosty sposób – wystarczy wypełnić stosowny formularz rejestracyjny.

W World of Tanks gra regularnie 500 tysięcy osób - ilustracja #2

Wargaming.net przedstawiło również kilka innych ciekawych statystyk. Dla przykładu, w Rosji rekordowy rezultat w kontekście liczby jednoczesnych uczestników zabawy kształtuje się obecnie na poziomie ponad 43 tysięcy. Na Zachodzie wskaźnik ten przekroczył niedawno 10 tysięcy graczy. Przeciętny posiadacz konta spędza w grze 3 godziny i 20 minut dziennie. Od premiery we wrześniu rozegrali oni 10 milionów emocjonujących bitew pancernych.

World of Tanks to pierwsza rozbudowana gra MMO, która porusza tak osobliwą tematykę. W pełnej wersji twórcy oddadzą do naszego użytku 6 nacji (ZSRR, Niemcy, USA, Francja, Wielka Brytania, Japonia) i blisko 300 wiernie odwzorowanych pojazdów takich jak czołgi (lekkie, średnie i ciężkie), artyleria i niszczyciele czołgów. Zmagania będzie można toczyć w co najmniej sześciu trybach rozgrywki (m.in. w Wojnach Klanów, w których po każdej stronie weźmie udział 100 graczy, Wyzwaniach czasowych, a także Bitwach średniowiecznych).

W World of Tanks gra regularnie 500 tysięcy osób - ilustracja #3

Z każdą kolejną walką, uczestnicy zabawy otrzymują punkty doświadczenia, pozwalające zwiększać możliwości bitewne. O ile w darmowej wersji gry ich liczba jest stała, o tyle w opcji Premium (kosztującej miesięcznie 10 dolarów), będzie się je nabijać o wiele szybciej. Ponadto osoby, które zdecydują się na płatną subskrypcję otrzymają nieograniczony dostęp do różnego rodzaju dodatków (w tym czołgów, opancerzenia, amunicji o większym stopniu penetracji, ulepszonych zestawów reperujących, unikalnego kamuflażu).

Na Zachodzie pełna wersja World of Tanks zadebiutuje najprawdopodobniej pod koniec tego miesiąca. W planach jest również polska wersja produkcji, której premiera planowana jest na przełom stycznia i lutego przyszłego roku.