Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 października 2011, 10:10

autor: Sarge

Rage debiutuje w Stanach Zjednoczonych

Dzisiaj ma miejsce amerykańska premiera długo oczekiwanej gry Rage. Produkcja studia id Software w piątek ukaże się także w Polsce.

W Stanach Zjednoczonych ukazała się długo oczekiwana, pierwszoosobowa gra akcji Rage. W piątek produkcja zadebiutuje także w Polsce.

Tytuł został stworzony przez studio id Software, doskonale znane graczom za sprawą popularnych serii strzelanin, takich jak Doom, Quake, czy Wolfenstein. Rage to pierwsza od 1996 roku pozycja tego dewelopera oparta na zupełnie nowej marce. W związku z tym wzbudza spore emocje, jako że jej twórcy w ostatnich latach skupiali się na wydawaniu kontynuacji swoich hitów.

Rage debiutuje w Stanach Zjednoczonych - ilustracja #1

Zamówienia na grę możecie składać m.in. w Sklepie GRY-OnLine. Pecetowa wersja (chwilowo niedostępna) kosztuje 109,90 złotych, podczas gdy posiadacze PlayStation 3 oraz Xboksa 360 powinni liczyć się z wydatkiem rzędu 209,90 złotych. Do czasu wyczerpania nakładu, produkt jest oferowany w Edycji Anarchisty, zawierającej cztery dodatkowe przedmioty do wykorzystania w czasie rozgrywki (Strzelba Dwulufowa, Elitarna Karmazynowa Zbroja, Pięści Szału oraz Buggy Rat Rod).

W naszym kraju Rage zostanie wydany przez firmę Cenega. Na komputerach osobistych pojawi się możliwość wyboru języka (polski lub angielski dubbing), podczas gdy użytkownicy konsol będą zmuszeni do słuchania oryginalnych głosów. Pecetowa wersja zostanie wzbogacona o globalny system AppID Steam, oferujący pełną kompatybilność z przyszłymi aktualizacjami oraz dodatkami DLC.

W sieci już teraz pojawiło się kilka recenzji, pozwalających wstępnie ocenić poziom najnowszej produkcji studia id Software. Średnia ocen według serwisu GameRankings oscyluje w granicach 82% - zarówno w przypadku wersji na Xboksa 360, jak i PlayStation 3. Baza artykułów dotyczących komputerowych edycji nie została jeszcze zaktualizowana.

Rage debiutuje w Stanach Zjednoczonych - ilustracja #2

Przykrym zaskoczeniem dla pecetowców jest fakt, że gra nie oferuje zaawansowanych opcji ustawień grafiki. Silnik id Tech 5 automatycznie dostosowuje poziom detali do możliwości danego PC w taki sposób, by całość działała w 60 klatkach na sekundę. Zmienić można jedynie rozdzielczość, jasność obrazu, czy aktywować anti-aliasing.

Rage to w głównej mierze przedstawiciel pierwszoosobowych strzelanin, ale nie brakuje tu elementów gier wyścigowych i przygodowych. Akcja została osadzona w postapokaliptycznym świecie, a my w czasie zabawy przemierzamy zdewastowane pustkowia. Autorzy od samego początku chwalą się bardzo dobrą oprawą graficzną, za którą odpowiada wspomniany silnik id Tech 5.