Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 października 2011, 13:48

autor: Kono

Rage na PC z podwójną wersją językową i szeroką współpracą ze Steam

Firma Cenega Poland poinformowała o poszczególnych edycjach gry Rage, które ukażą się w naszym kraju. Tytuł z gatunku FPS autorstwa id Software będzie dostępny w wersji standardowej oraz Edycji Anarchisty.

Firma Cenega ogłosiła, że w dniu polskiej premiery pecetowa wersja gry RAGE oferowana będzie w tzw. Edycji Anarchisty. Zaoferuje ona dwie wersje językowe do wyboru (polski dubbing lub dialogi po angielsku). Cena zostanie utrzymana na takim samym poziomie jak w przypadku standardowego wydania, które zastąpi Edycję Anarchisty, gdy jej nakład zostanie wyczerpany.

Najważniejszą informacją dla pecetowców jest jednak to, że gra będzie posiadać tzw. globalny system AppID Steam, który oznacza pełną kompatybilność z przyszłymi aktualizacjami oraz DLC. Wygląda więc na to, że firmy Cenega i Bethesda chcą za pomocą pecetowej wersji Rage zrehabilitować się po polskich edycjach Fallout 3 oraz Fallout: New Vegas.

Rage na PC z podwójną wersją językową i szeroką współpracą ze Steam - ilustracja #1

Przypomnijmy, że pierwsza z tych produkcji nie obsługiwała usługi Games for Windows Live. Wówczas koncern Microsoft oficjalnie nie wspierał usługi w naszym kraju, a na domiar złego w pudełku z grą nie znalazły się kody umożliwiające rejestrację w systemie Live. Sytuacja New Vegas była nieco inna. Serwis Steam widział polską i zachodnią wersję jako oddzielne produkty. Tym samym, porównywanie osiągnięć możliwe było tylko w obrębie użytkowników posiadających te same edycje. Wygląda więc na to, że polskie wydanie Rage na PC odkupi te winy.

Jeśli chodzi o cztery dodatkowe przedmioty w Edycji Anarchisty to będą nimi:

  • Strzelba dwulufowa – cechuje się niewielką obudową i wielką siłą,
  • Elitarna Karmazynowa Zbroja – wykonana z hartowanej zbroi płytowej, została stworzona specjalnie po to, by wytrzymać najcięższe pustynne bitwy. Posiada również większy schowek, co pozwala przewozić więcej części, które pomogą w produkcji technicznie zaawansowanych przedmiotów,
  • Pięści Szału – klasyczna broń do walki w zwarciu. Gdy zabraknie amunicji i pięści są jedyną opcją, te ostre jak brzytwa ostrza dadzą nam przewagę w walce,
  • Buggy Rat Rod – pojazd wyposażony w osłonę przednią i wytrzymałe zabezpieczenia.

Na konsolach gra Rage zostanie wydana tylko w angielskiej wersji językowej zarówno w formie Anarchy Edition, jak i w edycji standardowej. Anarchy Edition będzie dostępna w wybranych sklepach z grami do wyczerpania zapasów. Ceny obydwu wersji będą identyczne.

Rage na PC z podwójną wersją językową i szeroką współpracą ze Steam - ilustracja #2

Rage – najnowsze dzieło studia id Software - pojawi się na półkach sklepowych 7 października bieżącego roku. Tytuł zostanie wydany na PC, PlayStation 3 i Xboksie 360.