Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 września 2011, 11:00

Smartfony w natarciu - najciekawsze gry na Androida i iOS (06/09/2011)

Smartfony to takie małe konsole – wiedzą o tym wszyscy, którzy są posiadaczami takowych maszynek i nie stronią od ciekawych gier. My również nie stronimy, co pozwala nam publikować kolejne zestawienie interesujących pozycji na mądre telefony właśnie. Zapraszam.

Smartfony to takie małe konsole – wiedzą o tym wszyscy, którzy są posiadaczami takowych maszynek i nie stronią od ciekawych gier. My również nie stronimy, co pozwala nam publikować kolejne zestawienie interesujących pozycji na mądre telefony właśnie. Zapraszam.

Battle Boats 3D

Modne „trzy de” w tytule to oczywiście jedynie wskazanie faktu, że wszystkie obiekty w Battle Boats są przestrzenne. Nawet jeśli posiadasz jakiegoś Swifta 3D, to prawdziwego trójwymiaru nie ujrzysz. Ujrzysz natomiast niezłą zręcznościówkę, w której dające się ulepszać statki walczą na niewielkich akwenach z innymi łodziami i okrętami. A gdy nie walczą, to chronią jakiś obiekt lub próbują zdobyć flagę. Sympatyczne i niedrogie.

Smartfony w natarciu - czyli najciekawsze gry na Androida oraz iOS (06/09/2011) - ilustracja #1

Cut the Rope

Ta kolorowa i ładniutka gra zręcznościowo-logiczna to kolejny hit i rzecz niezbędna do pobrania. O co chodzi? Jak zwykle pomysł wyjściowy jest bardzo prosty – jest sobie cukierek na linie i jest stwór, którego trzeba tym cukierkiem nakarmić. Po drodze jednak wypada zebrać wszystkie gwiazdki (bujając cukierkiem) i ominąć przeszkody. W Cut the Rope łatwo się gra, ale prawdziwym wymiataczem zostaje się po długich godzinach ćwiczeń.

Smartfony w natarciu - czyli najciekawsze gry na Androida oraz iOS (06/09/2011) - ilustracja #2

Falling Fred

Była sobie kiedyś taka gierka, w której spychając ludka ze schodów musieliśmy zadać mu jak najwięcej obrażeń. Falling Fred to luźno kojarząca mi się ze wspomnianym Porrasturvat gierka, w której musimy uchronić spadającego jegomościa przed obrażeniami. Do wyboru jest kilka postaci, a wyzwanie polega na odpowiednim wychylaniu telefonu, podczas gdy osobnik zlatuje w dół najeżonego przeszkodami szybu. Wciąga.

Smartfony w natarciu - czyli najciekawsze gry na Androida oraz iOS (06/09/2011) - ilustracja #3

Infernus & Infernus 2

Infernus Verse 1 i Verse 2 to dwie części pierwszoosobowej, trójwymiarowej przygodówki o zdecydowanie „oldschoolowej” mechanice i zaskakująco ładnej oprawie graficznej. W grze jest sobie dziwna placówka badawcza, jest mnóstwo pomieszczeń, jeszcze więcej przedmiotów i ty – biedny, mały, zagubiony człowieczek pragnący dowiedzieć się, co jest grane i uwolnić się z tego nietypowego więzienia. Verse 1 to bardziej technologiczne demo, które zbyt wiele nie wyjaśnia, zaś Verse 2 to rzecz nieco bardziej przemyślana. Czekamy na część trzecią?

Smartfony w natarciu - czyli najciekawsze gry na Androida oraz iOS (06/09/2011) - ilustracja #4

King of Fighters-i 002

Kolejne (po Street Fighterze i Mortal Kombat) klasyczne mordobicie z lat 90-tych trafia na urządzenia firmy Apple. I co tu dużo pisać – dotykowy King of Fighters to pozycja bardzo wysokiej jakości. Co prawda nie posiada trybu online, ale za to może się pochwalić najlepszym, najszybciej reagującym i najbardziej czułym systemem kontroli zawodników. KoF oferuje 14 zawodników, a sześciu kolejnych ma się pojawić za darmo już jesienią. Do boju!

Smartfony w natarciu - czyli najciekawsze gry na Androida oraz iOS (06/09/2011) - ilustracja #5

ShakyTower

Wszyscy lubią budować i bawić się klockami. A przynajmniej lubili za młodu. Jeśli im to zostało, to mogą sięgnąć po sympatyczną gierkę ShakyTower. Zasady są proste – spadające z góry klocki trzeba ułożyć w możliwie najwyższą, bardzo rozchybotaną wieżę. Im wieża wyższa, tym trudniejsza zabawa, szczególnie ze względu na dochodzące później utrudnienia w rodzaju podmuchów wiatru czy wybuchających klocków.

Smartfony w natarciu - czyli najciekawsze gry na Androida oraz iOS (06/09/2011) - ilustracja #6

Slipheed Alternative

Niech Was nie zniechęcą chińskie znaczki na stronie sklepu – dotykowy Slipheed to gra warta Waszego czasu, pod warunkiem, że lubicie strzelać do kosmitów i latać kosmicznym myśliwcem. Jeśli tak, to bez wahania ściągnijcie tę krótką (7 misji to maks. 2 godziny grania) strzelankę. Wygląda ładnie, statek i jego uzbrojenie można ulepszać, więc nie powinniście być zawiedzeni.

Smartfony w natarciu - czyli najciekawsze gry na Androida oraz iOS (06/09/2011) - ilustracja #7

Sprinkle

Coś dla posiadaczy sprzętu z procesorem Tegra, którzy marzyli o karierze strażaka. Sprinkle to (wykorzystująca fenomenalny silnik fizyczny odpowiadający za zachowanie wody) gra logiczna polegająca na gaszeniu pożarów. Przy okazji rzecz dzieje się na jednym z księżyców Saturna, ale to już szczegół. Ponad 40 poziomów (ostatnie potrafią dopiec) to konieczność odpowiedniego ustawiania wielkiej sikawy, omijania przeszkód i wykorzystywania ukształtowania terenu celem uratowania domostw biednych saturian (saturinczyków?).

Smartfony w natarciu - czyli najciekawsze gry na Androida oraz iOS (06/09/2011) - ilustracja #8

Za miesiąc ciąg dalszy. Chcecie przeczytać o jakiejś grze? Dajcie znać!

Poprzednie odcinki cyklu: