Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 września 2011, 11:00

Smartfony w natarciu - najciekawsze gry na Androida i iOS (06/09/2011)

Smartfony to takie małe konsole – wiedzą o tym wszyscy, którzy są posiadaczami takowych maszynek i nie stronią od ciekawych gier. My również nie stronimy, co pozwala nam publikować kolejne zestawienie interesujących pozycji na mądre telefony właśnie. Zapraszam.

Smartfony to takie małe konsole – wiedzą o tym wszyscy, którzy są posiadaczami takowych maszynek i nie stronią od ciekawych gier. My również nie stronimy, co pozwala nam publikować kolejne zestawienie interesujących pozycji na mądre telefony właśnie. Zapraszam.

Battle Boats 3D

Modne „trzy de” w tytule to oczywiście jedynie wskazanie faktu, że wszystkie obiekty w Battle Boats są przestrzenne. Nawet jeśli posiadasz jakiegoś Swifta 3D, to prawdziwego trójwymiaru nie ujrzysz. Ujrzysz natomiast niezłą zręcznościówkę, w której dające się ulepszać statki walczą na niewielkich akwenach z innymi łodziami i okrętami. A gdy nie walczą, to chronią jakiś obiekt lub próbują zdobyć flagę. Sympatyczne i niedrogie.

Smartfony w natarciu - czyli najciekawsze gry na Androida oraz iOS (06/09/2011) - ilustracja #1

Cut the Rope

Ta kolorowa i ładniutka gra zręcznościowo-logiczna to kolejny hit i rzecz niezbędna do pobrania. O co chodzi? Jak zwykle pomysł wyjściowy jest bardzo prosty – jest sobie cukierek na linie i jest stwór, którego trzeba tym cukierkiem nakarmić. Po drodze jednak wypada zebrać wszystkie gwiazdki (bujając cukierkiem) i ominąć przeszkody. W Cut the Rope łatwo się gra, ale prawdziwym wymiataczem zostaje się po długich godzinach ćwiczeń.

Smartfony w natarciu - czyli najciekawsze gry na Androida oraz iOS (06/09/2011) - ilustracja #2

Falling Fred

Była sobie kiedyś taka gierka, w której spychając ludka ze schodów musieliśmy zadać mu jak najwięcej obrażeń. Falling Fred to luźno kojarząca mi się ze wspomnianym Porrasturvat gierka, w której musimy uchronić spadającego jegomościa przed obrażeniami. Do wyboru jest kilka postaci, a wyzwanie polega na odpowiednim wychylaniu telefonu, podczas gdy osobnik zlatuje w dół najeżonego przeszkodami szybu. Wciąga.

Smartfony w natarciu - czyli najciekawsze gry na Androida oraz iOS (06/09/2011) - ilustracja #3

Infernus & Infernus 2

Infernus Verse 1 i Verse 2 to dwie części pierwszoosobowej, trójwymiarowej przygodówki o zdecydowanie „oldschoolowej” mechanice i zaskakująco ładnej oprawie graficznej. W grze jest sobie dziwna placówka badawcza, jest mnóstwo pomieszczeń, jeszcze więcej przedmiotów i ty – biedny, mały, zagubiony człowieczek pragnący dowiedzieć się, co jest grane i uwolnić się z tego nietypowego więzienia. Verse 1 to bardziej technologiczne demo, które zbyt wiele nie wyjaśnia, zaś Verse 2 to rzecz nieco bardziej przemyślana. Czekamy na część trzecią?

Smartfony w natarciu - czyli najciekawsze gry na Androida oraz iOS (06/09/2011) - ilustracja #4

King of Fighters-i 002

Kolejne (po Street Fighterze i Mortal Kombat) klasyczne mordobicie z lat 90-tych trafia na urządzenia firmy Apple. I co tu dużo pisać – dotykowy King of Fighters to pozycja bardzo wysokiej jakości. Co prawda nie posiada trybu online, ale za to może się pochwalić najlepszym, najszybciej reagującym i najbardziej czułym systemem kontroli zawodników. KoF oferuje 14 zawodników, a sześciu kolejnych ma się pojawić za darmo już jesienią. Do boju!

Smartfony w natarciu - czyli najciekawsze gry na Androida oraz iOS (06/09/2011) - ilustracja #5

ShakyTower

Wszyscy lubią budować i bawić się klockami. A przynajmniej lubili za młodu. Jeśli im to zostało, to mogą sięgnąć po sympatyczną gierkę ShakyTower. Zasady są proste – spadające z góry klocki trzeba ułożyć w możliwie najwyższą, bardzo rozchybotaną wieżę. Im wieża wyższa, tym trudniejsza zabawa, szczególnie ze względu na dochodzące później utrudnienia w rodzaju podmuchów wiatru czy wybuchających klocków.

Smartfony w natarciu - czyli najciekawsze gry na Androida oraz iOS (06/09/2011) - ilustracja #6

Slipheed Alternative

Niech Was nie zniechęcą chińskie znaczki na stronie sklepu – dotykowy Slipheed to gra warta Waszego czasu, pod warunkiem, że lubicie strzelać do kosmitów i latać kosmicznym myśliwcem. Jeśli tak, to bez wahania ściągnijcie tę krótką (7 misji to maks. 2 godziny grania) strzelankę. Wygląda ładnie, statek i jego uzbrojenie można ulepszać, więc nie powinniście być zawiedzeni.

Smartfony w natarciu - czyli najciekawsze gry na Androida oraz iOS (06/09/2011) - ilustracja #7

Sprinkle

Coś dla posiadaczy sprzętu z procesorem Tegra, którzy marzyli o karierze strażaka. Sprinkle to (wykorzystująca fenomenalny silnik fizyczny odpowiadający za zachowanie wody) gra logiczna polegająca na gaszeniu pożarów. Przy okazji rzecz dzieje się na jednym z księżyców Saturna, ale to już szczegół. Ponad 40 poziomów (ostatnie potrafią dopiec) to konieczność odpowiedniego ustawiania wielkiej sikawy, omijania przeszkód i wykorzystywania ukształtowania terenu celem uratowania domostw biednych saturian (saturinczyków?).

Smartfony w natarciu - czyli najciekawsze gry na Androida oraz iOS (06/09/2011) - ilustracja #8

Za miesiąc ciąg dalszy. Chcecie przeczytać o jakiejś grze? Dajcie znać!

Poprzednie odcinki cyklu:

Filip Grabski

Filip Grabski

Istnieje od 1984 roku, a 10 lat później z pełną świadomością zaczął użytkować pecety. Zostało mu to do dzisiaj, ale w międzyczasie nauczył się łączyć przyjemne z pożytecznym (tak, na komputerach można nie tylko grać!). Z GOL-em współpracuje od marca 2008 roku - zaczynał od newsów, potem przeszedł do publicystyki i przy okazji pompował treści dla Gameplaya. Obecnie przede wszystkim tworzy grafiki widoczne na głównej stronie serwisu (i nie tylko) oraz opiekuje się ciekawostkami filmowymi dla Filmomaniaka. Prywatnie ojciec, mąż, podcaster (od 8 lat współtworzy Podcast Hammerzeit) i miłośnik konsumowania popkultury - zarówno tej wizualnej (na dobry film i serial zawsze znajdzie czas), jak i dźwiękowej (szczególnie, gdy brzmi ona jak gitara elektryczna).

więcej