Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 czerwca 2011, 12:13

Smartfony w natarciu - najciekawsze gry na Androida i iOS (06/06/2011)

Witam w czwartym odcinku zestawienia najciekawszych gier na telefony i tablety. Dzisiaj prezentuję odpowiedni miszmasz gatunków wszelakich inspirowany po części Waszymi komentarzami. Zapraszam.

Witam w czwartym odcinku zestawienia najciekawszych gier na telefony i tablety. Dzisiaj prezentuję odpowiedni miszmasz gatunków wszelakich inspirowany po części Waszymi komentarzami. Zapraszam.

Atari's Greatest Hits

Ta darmowa aplikacja pozwala na jedyną w rodzaju podróż w czasie – 100 klasycznych hitów z Atari 2600 na wyciągnięcie ręki. Na start dostajemy grę Pong, ale możemy dokupić kolejne tematyczne zestawy po dolarze za sztukę (lub za 15 dolarów wszystkie pozostałe 99 gier). Wygląda nieźle.

Smartfony w natarciu - czyli najciekawsze gry na Androida oraz iOS (06/06/2011) - ilustracja #1

Order & Chaos Online

Ach, gdyby tylko WoW działał na iUrządzeniach. Ale zaraz – Order & Chaos to w zasadzie jest World of Warcaft, tyle że w innych ciuszkach. Śliczna kolorowa grafika, olbrzymi świat wypełniony zadaniami i potworami... Pożegnajcie się z rodziną, pracą i portfelem (po trzech miesiącach darmowej gry trzeba uiszczać miesięczny abonament w wysokości 0,79 Euro) na najbliższe tygodnie.

Smartfony w natarciu - czyli najciekawsze gry na Androida oraz iOS (06/06/2011) - ilustracja #2

Death Rally

Jeszcze tylko jeden wyścig, dobra? Death Rally potrafi zeżreć baterię telefonu do zera. Jest śliczna trójwymiarowa grafika? Jest. Są pokręcone plansze? Są. Można strzelać do przeciwników? Można. Czego chcieć więcej?

Smartfony w natarciu - czyli najciekawsze gry na Androida oraz iOS (06/06/2011) - ilustracja #3

Drift Mania

Driftuj! No wychylaj ten telefon! Drift Mania to ładna gra o paleniu gum na zakrętach i wyprzedzaniu japońskich samochodów sportowych po tuningu. Wymaga wprawy by stać się naprawdę dobrym, ale na pewno nie będzie to czas stracony. No i praktycznie ta sama gra jest dostępna zarówno na Androida, jak i iOS.

Smartfony w natarciu - czyli najciekawsze gry na Androida oraz iOS (06/06/2011) - ilustracja #4

Dungeon Defenders

Napędzana mocą silnika Unreal gra jest niejako alternatywą dla Chaos & Order. Wygląda równie ładnie, wciąga tak samo mocno, ale jest czymś w rodzaju połączenia Diablo i gier typu tower defense. Jeśli macie z kim grać, nie zwlekajcie – szczególnie, że pierwsza część jest chwilowo dostępna na Androidzie za darmo.

Smartfony w natarciu - czyli najciekawsze gry na Androida oraz iOS (06/06/2011) - ilustracja #5

Game Dev Story

Gracze mylić się nie mogą – skoro twierdzą, że gra „ekstremalnie wciąga”, to musi tak być. Oto jedyna w swoim rodzaju szansa, by pokierować firmą produkującą gry komputerowe. Dbaj o swoich programistów, bądź cwanym managerem, a na pewno uda ci się stworzyć kolejny hit, który podbije rynki na całym świecie.

Smartfony w natarciu - czyli najciekawsze gry na Androida oraz iOS (06/06/2011) - ilustracja #6

Majesty: Fantasy Kingdom Sim

Pamiętacie grę Majesty? Teraz możecie zabawić się w „zarządcę królestwa” także na swoim telefonie. Przed tobą fantastyczna kraina pełna smoków, trolli i magii, którą trzeba okiełznać, stworzyć w niej dobrze prosperujące królestwo i nie dać się przeciwnościom losu. Co zrobisz, gdy całe twoje złoto zostanie zamienione w ciasteczka? Hm?

Smartfony w natarciu - czyli najciekawsze gry na Androida oraz iOS (06/06/2011) - ilustracja #7

Tactical Soldier

Taktyczna, turowa gra o wysadzaniu w powietrze całych tabunów zombiaków nie może się nie podobać. Złożona mechanika gry połączona z całkiem rozbudowaną historią oraz masą narzędzi destrukcji zapewni godziwą zabawę na długie godziny. No i przy tym całość wygląda bardzo przyzwoicie.

Smartfony w natarciu - czyli najciekawsze gry na Androida oraz iOS (06/06/2011) - ilustracja #8

Worms

Któż nie zna sympatycznych robali? Klasyczna gra, która rozpoczęła swoją karierę na Amidze w 1995 roku, dziś jest znana posiadaczom w zasadzie wszystkich platform. „Telefoniarze” nie są gorsi – przeznaczona na ich maszynki gra niczym nie ustępuje dużym krewniakom. Miłego wysadzania!

Smartfony w natarciu - czyli najciekawsze gry na Androida oraz iOS (06/06/2011) - ilustracja #9

Za miesiąc ciąg dalszy. Chcecie przeczytać o jakiejś grze? Dajcie znać!

Poprzednie odcinki cyklu:

  1. Smartfony w natarciu - czyli najciekawsze gry na Androida oraz iOS (09/05/2011)
  2. Smartfony w natarciu - czyli najciekawsze gry na Androida oraz iOS (05/04/2011)
  3. Smartfony w natarciu - czyli najciekawsze gry na Androida oraz iOS (01/03/2011)
gry