Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 czerwca 2011, 12:25

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Gry na Kinecta, nowe Gears of War i remake Halo na konferencji Microsoftu?

Dziś, późnym popołudniem odbędzie się konferencja prasowa Microsoftu na targach E3 w Los Angeles. Spodziewamy się na niej szeregu ciekawych zapowiedzi. Różne źródła mówią m.in. o odświeżonej pierwszej części Halo, nowym wydaniu Gears of War oraz grach przygotowywanych z myślą o kontrolerze Kinect.

Dziś, późnym popołudniem odbędzie się konferencja prasowa Microsoftu na targach E3 w Los Angeles. Spodziewamy się na niej szeregu ciekawych zapowiedzi. Różne źródła mówią m.in. o odświeżonej pierwszej części Halo, nowym wydaniu Gears of War oraz grach przygotowywanych z myślą o kontrolerze Kinect.

Gry na Kinecta, nowe Gears of War i remake Halo na konferencji Microsoftu? - ilustracja #1

W weekend redaktorzy serwisu Superannuation odkryli szereg zarejestrowanych domen internetowych. Mogą one wskazywać na tytuły produkcji, które zostaną ujawnione za kilka godzin. Wśród nich znalazło się Fable: The Journey – najnowsze dzieło Lionhead Studios rzekomo przeznaczone dla Kinecta.

Swoich adresów doczekały się również takie pozycje, jak Dance Central 2, Kinect Sports Season 2, czy Kinect Fun Labs. Pierwsze dwie to kontynuacje tytułów startowych dla ruchowego kontrolera Microsoftu, a o ostatniej pisaliśmy Wam kilkanaście dni temu. Kinect Fun Labs ma być swego rodzaju rozrywkowym oprogramowaniem korzystającym z możliwości Kinecta.

Na tym wsparcie dla nowatorskiego urządzenia prawdopodobnie się nie zakończy. Serwis GameSpot donosi, że gigant z Redmond na swojej konferencji ogłosi rozpoczęcie trwałej współpracy z Disneyem. Na jej mocy miałyby powstać casualowe gry na licencji licznych bajkowych marek. Jeśli wierzyć nowo zarejestrowanym domenom, ich tytuły to Kinect Disneyland, Kinect Disney World, Kinect Magic Kingdom, Disneyland Kinect oraz Kinect Disneyland Adventures.

Istnienie tej ostatniej pozycji na dobrą sprawę jest już pewne. Francuski serwis BarnarEnLive opublikował bowiem film pokazujący ją w akcji. Materiał możecie oglądać w tej wiadomości, a powinni to zrobić również fani Gwiezdnych Wojen. Całość zaczyna się bowiem prezentacją Kinect Star Wars – gry zapowiedzianej w zeszłym roku, o której od dłuższego czasu nie słyszeliśmy niczego nowego.

Na zakończenie przypomnijmy o zeszłotygodniowych doniesieniach, mówiących o ujawnieniu na konferencji Gears of War: Exile. Tak przynajmniej wynika z okładki magazynu Xbox 360 World, na której pojawia się wspomniany tytuł (po raz pierwszy wspomniano o nim na początku roku). Według plotek produkcja będzie strzelaniną „na szynach”, przygotowaną z myślą o kontrolerze Kinect.

Redaktorzy tego samego periodyku twierdzą, że zapowiedziany zostanie również remake pierwszej części Halo, wydanej w listopadzie 2001 roku. Według lutowych spekulacji, projekt ten zadebiutuje na rynku jeszcze w tym roku. Byłby to doskonały prezent dla fanów z okazji dziesięciolecia istnienia serii. Które powyższe doniesienia ostatecznie się sprawdzą? Przekonamy się dziś wieczorem, a o wszystkim dowiecie się ze stosownej relacji na łamach naszego serwisu.