Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 września 2011, 12:22

autor: Marek "DogGhost" Oramus

W becie Battlefield 3 pojawi się kilkaset zmian w stosunku do wersji alfa

Studio DICE poinformowało, że wersja gry Battlefield 3, która trafi do beta-testerów w tym miesiącu, będzie znacznie różnić się od alfy. Z powodu zbliżającej się premiery, wszelkie zgłoszone poprawki zostaną wydane w formie dużego patcha w dniu debiutu.

Przedstawiciele studia DICE podzielili się nowymi informacjami dotyczącymi zbliżającej się bety, budzącej ogromne zainteresowanie produkcji Battlefield 3. Zgodnie z ich zapowiedziami, w porównaniu z wersją alfa, zostanie w niej wprowadzonych „kilkaset” zmian, mających znacznie usprawnić rozgrywkę.

W becie Battlefield 3 pojawi się kilkaset zmian w stosunku do wersji alfa - ilustracja #1

Zdaniem twórców, poprawki wprowadzone zarówno w trakcie trwających testów alfa, jak i zbliżającej się bety, w dużym stopniu wpłyną na kształt finalnego produktu. „Po to właśnie je przeprowadzamy. Nie w celu sprzedania gry, ale przetestowania jej w odpowiedni sposób. Zmieniliśmy już kilkaset rzeczy od czasu wypuszczenia wersji alfa”, wyjaśnił Patrick Bach. „Oprócz lepszego zbalansowania broni, testy obejmują przykładowo rozmieszczenie obiektów na mapie Rush”.

Choć światowa premiera tej popularnej strzelanki ma się odbyć 25 października, to w dalszym ciągu nie znamy dokładnej daty rozpoczęcia beta-testów. Twórcy wciąż unikają odpowiedzi na to pytanie, ograniczając się do stwierdzenia, że dojdzie do tego jeszcze w tym miesiącu.

W becie Battlefield 3 pojawi się kilkaset zmian w stosunku do wersji alfa - ilustracja #2

W odpowiedzi na zarzut, że studio DICE stosunkowo późno planuje rozpocząć fazę beta-testów, twórcy uspokoili, że mają jeszcze dużo czasu do momentu premiery. Wszystkie błędy, które zostaną ujawnione na tym etapie zostaną wprowadzone w formie patcha oraz zmian Battlelogu w dniu debiutu Battlefielda 3. Gra ukaże się na komputery PC oraz konsole PlayStation 3 oraz Xbox 360.