Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 września 2011, 09:50

autor: Sarge

W grze Dead Space 3 przeniesiemy się na lodową planetę?

Tajemniczy informator serwisu Siliconera ujawnił kilka informacji na temat scenariusza gry Dead Space 3. Wygląda na to, że w trzeciej odsłonie popularnego cyklu przeniesiemy się na lodową planetę.

Redaktorzy serwisu Siliconera ujawnili kilka szczegółów na temat fabuły i miejsca akcji gry Dead Space 3. Źródłem wieści jest zaufany informator, który wcześniej przyczynił się do wycieku fragmentu scenariusza nadchodzącego remake’u Syndicate.

Akcja kolejnej odsłony serii Dead Space miałaby się rozgrywać na lodowej planecie Tau Volantis, na której rozbija się Isaac Clarke. Głównemu bohaterowi początkowo wydaje się, że jest na niej zupełnie sam, ale szybko natrafia na inną osobę pozostającą przy życiu. Ranny mężczyzna zdradza, że w pobliskim zakładzie znajduje się reszta ocalałych. Jedną z nich ma być Ellie Langford, która pojawiła się już w Dead Space 2.

W grze Dead Space 3 przeniesiemy się na lodową planetę? - ilustracja #1
Dead Space 2

Po pewnym czasie Isaac spotyka Ellie oraz zupełnie nową postać o imieniu Jennifer. Kobieta jest zafascynowana technologią i planuje odnaleźć kodeks (ang. codex), którego poszukuje także grupa inżynierów znana pod nazwą Rosetta. Trójka bohaterów wspina się po zboczu wielkiej góry i słyszy wycie nieznanej kreatury.

Podobno przeciwnicy w Dead Space 3 będą znani jako „hive mind”. Nie ujawniono na ich temat żadnych szczegółów, ale można się domyślać, że ich główną bronią będzie działanie w grupie. Nazwa może bowiem sugerować, że potwory będą niejako sterowane przez „wspólny umysł”.

Chociaż firma Electronic Arts do tej pory nie zapowiedziała oficjalnie Dead Space 3, to nie mamy większych wątpliwości, że taki tytuł od jakiegoś czasu powstaje. Przedstawiciele amerykańskiego giganta wielokrotnie o tym wspominali, a kilka dni temu światło dzienne ujrzały najprawdopodobniej pierwsze grafiki koncepcyjne z gry.