Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 grudnia 2011, 09:47

autor: Hed

Aion przechodzi na free to play – odpowiedzi na najważniejsze pytania

Aion przejdzie na model free to play w lutym 2012 roku. Co to właściwie oznacza dla graczy? Firma Gameforge wyjaśniła to w specjalnym wywiadzie, który powinien rozwiać wszelkie wątpliwości fanów gier MMO zainteresowanych tym tytułem.

Firma Gameforge wyjaśniła kilka kwestii dotyczących przejścia gry MMO Aion na free to play. Dzięki temu dowiedzieliśmy się, jak zmiana modelu finansowego wpłynie na obecnych graczy oraz jak będzie działał system darmowy. Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie poniżej – powinny one rozwiać wątpliwości w związku z darmową wersją produkcji NCsoft.

Aion przechodzi na free to play – odpowiedzi na najważniejsze pytania - ilustracja #1

Jaki wpływ na obecnych graczy będzie miało przejście Aiona na model F2P?

Główną zmianą, którą odczują obecni gracze będzie przede wszystkim brak kolejnych, comiesięcznych opłat za dalszą grę i korzystanie z tych samych rozwiązań.

Kolejną pozytywną zmianą będzie napływ nowych graczy, którzy chętnie poznają świat Aiona dzięki możliwości darmowej rozgrywki. Co automatycznie zaowocuje większą liczbą towarzyszy do wykonywanych zadań, raidów bądź PvP.

Ogólnie rzecz biorąc naszym celem jest zapewnienie dostępu do gry wszystkim chętnym za darmo, oraz systematycznie usprawnianie gry dodając dodatkowe korzyści również dla weteranów oraz użytkowników Gold Pack.

Jak myślicie, jak społeczność Aion zareaguje na te zmiany?

Spodziewamy się, że nasza społeczność podejdzie nieco ostrożnie do tematu przejścia gry Aion z płatnego modelu na zupełnie darmowy. Z tego powodu przygotowaliśmy specjalny dział oraz FAQ dostępne już teraz pod adresem www.aionfreetoplay.com. Dodatkowo powołaliśmy specjalną grupę community, która będzie czuwać nad wszystkimi graczami od razu po oficjalnym ogłoszeniu przejścia gry na model F2P. Podobnie stało się z naszym działem wsparcia – od dzisiaj będą odpowiadać na wszystkie pytania związane ze zmianą modelu płatności zarówno od nowych jak i już zarejestrowanych graczy.

Naszym najważniejszym celem jest pokazanie graczom, że nie muszą obawiać się przejścia na darmowy model biznesowy, tylko powinni zwrócić uwagę na wszystkie korzyści z tego płynące. Nowy dział community oraz support zawszę będzie pod ręką, aby udzielić odpowiedzi na nurtujące pytania.

Czy przewidywane są jakieś nagrody dla graczy, który płacili miesięczny abonament od czasu premiery gry?

Tak. Wszyscy gracze, którzy mają opłacone konto w grze Aion w momencie przejścia na model F2P zostaną nagrodzeni dożywotnim statusem Weterana. Dzięki czemu będą mieli dostęp do całej zawartości gry, bez żadnych ograniczeń. Na stałe. Również znany i lubiany program lojalnościowy Veteran Reward Program będzie kontynuowany - nagradzał on graczy za czas poświecony grze w przeszłości i mamy zamiar go kontynuować.

Aion przechodzi na free to play – odpowiedzi na najważniejsze pytania - ilustracja #2

Jak będzie działał system F2P w Aionie?

Zasadniczo dokładnie tak jak wskazuje nazwa Free-to-play: Gracze mają dostęp do zawartości gry zupełnie za darmo, bez żadnych ograniczeń jeśli chodzi o poziomy doświadczenia, klasy, PvP etc. W zasadzie pełna wersja gry jest dostępna zupełnie za darmo.

W wersji F2P będziemy mieli dwa rodzaje kont: Darmowe oraz konto Weterana. Każdy gracz, który zakupił oryginalną wersję pudełkową gry Aion i w dalszym ciągu posiada konto, które stworzył otrzyma konto Weterana, w czasie gdy nowi gracze otrzymają konto Darmowe. Te konta będą miały pewne ograniczenia wprowadzone w celu ochrony przed BOTami oraz handlem realnymi pieniędzmi (real money trading - RMT), które nie zostaną wprowadzone na kontach Weteran.

Oprócz wspomnianych typów kont, gracze będą mogli zakupić tzw. Gold Pack, który przez pewien czas nie tylko będzie ściągał wybrane ograniczenia, ale także nadawał różnego rodzaju bonusy jak krótszy czas resetu instancji, wzrost wartości nagród PvP i wiele innych. Ponad to wprowadzimy nowy sklep z przedmiotami, z którego usług gracze będą mogli korzystać za pomocą mikropłatności, dokładnie tak jak to miało miejsce w abonamentowej wersji gry i sklepie PlayNC.

Rynek MMO wręcz pęka w szwach od nowych, jakościowych gier MMO. Jak Aion będzie wyróżniać się na tle konkurencji?

Aion to jeden z najlepiej ocenianych i najbardziej popularnych MMO na świecie, który dodatkowo był i jest cały czas rozwijany. W połączeniu z naszym, mniej restrykcyjnym niż w innych grach, modelem F2P, jest to naprawdę dobra gra. Ci, którzy zdecydują się pozostać w modelu darmowym maja do dyspozycji wszystkie levele, wszystkie questy, cały system rzemiosła i cały system PvP. Dzięki tym wszystkim aspektom jesteśmy przekonani, że Aion w nowej odsłonie będzie sukcesem.

Aion miał opinię gry skupionej na powtarzalnej walce z potworami, czy coś zostało zrobione, aby zredukować to zjawisko w grze?

Od swojej premiery gra bardzo się rozwinęła. Wiele dodatkowych questów zostało w tym czasie dodanych do gry, jak również nowe funkcje i rozwiązania. W bieżącej wersji możliwym jest, aby osiągnąć poziom maksymalny, jedynie wykonując zadania i odwiedzając instancje.

Poza tym, gracze są nagradzani przedmiotami podczas wykonywania misji, które są naprawdę przydatne i pomagają szybciej wspinać się na wyższe poziomy. Ten proces nie zatrzymuje się jednak z chwila osiągnięcia maksymalnego levelu, bogata zawartość end-game zapewni rozrywkę graczom, którzy go osiągnęli.

Aion oferuje kilka zróżnicowanych metod zdobywania doświadczenia. Poza wykonywaniem misji i polowaniem na potwory, można też awansować na kolejny poziom zbierając zasoby, uprawiając rzemiosło czy też angażując się w walki PvP.

Pracujemy razem z producentami gry, aby zapewnić taki poziom jakości i rozrywki, jakiego gracze oczekują od bardzo dobrego MMORPG.

Aion przechodzi na free to play – odpowiedzi na najważniejsze pytania - ilustracja #3

Czy do rozgrywki będą wprowadzone zmiany w związku z przejściem na model F2P?

Poza drobnymi zmianami, które zostały wprowadzone do interfejsu, takimi jak integracja Sklepu z przedmiotami czy też dodatkowe informacje związane z systemem F2P, nie zmieniliśmy nic w mechanice gry. Wersja darmowa Aion, będzie dawać tyle samo dobrej zabawy i wyglądać równie dobrze jak wersja płatna.

Czy będą jakieś aktualizacje gry po przejściu na model F2P?

Oczywiście! NCsoft wykonał świetną pracę aktualizując grę od czasu jej premiery, zapewniając wiele nowych rozwiązań każdego roku, dodając nowe poziomu, instancje, misje, lochy oraz wiele innych. Jedną z ogromnych zalet Aiona i studia NCsoft była właśnie systematyczność w dostarczaniu do gry nowych treści. Będziemy dążyć do tego, aby utrzymać tą działalność i zapewnić Aionowi pozostanie jedną z czołowych pozycji na rynku. Przejście gry na model F2P nie będzie miało żadnego wpływu na ilość i częstotliwość wprowadzania nowych treści.

  1. Aion bez abonamentu. Od lutego zagramy za darmo