Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 grudnia 2011, 09:30

autor: Hed

Aion bez abonamentu. Od lutego zagramy za darmo

Firma Gameforge wystartuje w Europie z darmową wersją gry MMO Aion: The Tower of Eternity, za którą odpowiada znany fanom gatunku NCsoft. Produkcja przejdzie na model free to play w lutym 2012 roku, dzięki czemu wszyscy chętni będą mogli zagrać w nią bez dokonywania jakichkolwiek opłat. Do tej pory gra była dostępna tylko w wersji z abonamentem.

Aion: The Tower of Eternity, czyli jedna z najciekawszych gier MMO 2009 roku, zmieni model finansowy z abonamentowego na free to play w lutym 2012 roku. To oznacza, że kolejna duża produkcja skorzysta z tego popularnego rozwiązania, dzięki któremu będziemy mogli grać na serwerach za darmo. O planach stworzenia bezpłatnej wersji Aiona poinformowała nas firma Gameforge.

Gra zostanie wydana w pierwszej kolejności w Anglii, Francji oraz Niemczech i będą mogli zagrać w nią wszyscy gracze z tej części Europy. W tym także Polacy. Model free to play oznacza możliwość rozpoczęcia zabawy bez dokonywania żadnych opłat. Twórcy wyjaśnili zasady działania tego rozwiązania w krótkim wywiadzie. Zainteresowanych odsyłamy do tej wiadomości.

Aion bez abonamentu. Od lutego zagramy za darmo - ilustracja #1

Aion to jedna z ciekawszych produkcji firmy NCsoft, która specjalizuje się w tytułach MMO (Lineage, Guild Wars). W grze przenosimy się do świata zniszczonego przez kataklizm i wcielamy w przedstawiciela jednej z dwóch frakcji. Ciekawostka polega na tym, że strony mogą odwiedzać strefy przeciwników dzięki teleportom i spotkać się we wspólnej lokacji umożliwiającej latanie.

Firma Gameforge przypomniała, że w Aion znajdziemy 3900 zadań, lochy, areny PvP i wiele innych atrakcji. Uczestnicy mogą skorzystać z Miolsów, czyli zwierząt zapewniających dodatkowe właściwości. W grze funkcjonuje system mentorów – doświadczonych graczy, którzy pomagają nowym osobom w zamian za nagrody. Patch 2.7 przyniósł też kilka nowości graficznych.

Aion bez abonamentu. Od lutego zagramy za darmo - ilustracja #2

Przejście Aiona na free to play to dobra informacja dla osób, które interesowały się produkcją, ale nigdy nie zdecydowały się na dłuższą zabawę. Gra jest solidna i podobała nam się w 2009 roku. Jak widać z powyższego akapitu, od tego czasu producent wprowadził sporo nowości, więc na weteranów Aiona także czekają niespodzianki. To na pewno solidna porcja klasycznego MMORPG-a.

  1. Aion przechodzi na free to play – odpowiedzi na najważniejsze pytania
  2. Przeczytaj recenzję gry Aion