Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 listopada 2011, 18:15

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Gry z serii Dead Space w planach - FPS, gra lotnicza oraz produkcja w stylu Uncharted?

Powołujący się na swoje źródła redaktorzy serwisu Kotaku donoszą, że firma Electronic Arts planuje wydać kilka odsłon serii Dead Space. Nie licząc wyczekiwanej trzeciej części, powinniśmy spodziewać się także pierwszoosobowej strzelaniny, gry lotniczej oraz produkcji w stylu Uncharted.

Anonimowe źródła serwisu Kotaku wewnątrz firmy Electronic Arts donoszą, że wydawca zamierza opublikować na rynku kilka gier z serii Dead Space. Każda z nich ma reprezentować odmienny gatunek.

Jedną z pozycji planowanych przez amerykański koncern jest podobno pierwszoosobowa strzelanina, w której poczucie zagrożenia mogłoby być jeszcze większe niż w dotychczas wydanych odsłonach. Do tej pory firma w pewien sposób eksperymentowała z tym gatunkiem za sprawą odsłony Dead Space Extraction. Nie był to jednak pełnoprawny FPS, a liniowy „celowniczek”, w którym zakres ruchów gracza był bardzo ograniczony.

Kolejne wydanie marki Dead Space miałoby być typową grą lotniczą, w której zasiadamy za sterami statku kosmicznego i eliminujemy nadciągających przeciwników. Rozgrywka nie miałaby zatem nic wspólnego z dotychczasowymi częściami cyklu, a produkcja byłaby skierowana w stronę innej grupy odbiorców.

Gry z serii Dead Space w planach - FPS, gra lotnicza oraz produkcja w stylu Uncharted? - ilustracja #1

Źródła serwisu Kotaku donoszą także o „grze w stylu Uncharted”. Nie do końca wiadomo co to miałoby oznaczać, ale zapewne doczekalibyśmy się bardziej filmowego dzieła, który mógłby sprzedawać się jeszcze lepiej niż poprzednie odsłony w dotychczasowej konwencji. Podobno prace jeszcze się nie rozpoczęły, a tytuł wciąż jest we wczesnej fazie planowania.

Co ciekawe, mimo nadciągających trzech odsłon cyklu, wydawca wcale nie zrezygnowałby z tworzenia gry Dead Space 3, która wciąż nie została oficjalnie zapowiedziana. Dotychczasowe plotki na jej temat mówiły o tym, że tym razem przenieślibyśmy się na lodową planetę Tau Volantis, a bohater miałby cierpieć na przypadłość rozdwojonej osobowości. Z kolei serwis Kotaku donosi, że w grze znajdziemy tryb kooperacji i jest to ostatnia odsłona serii, w której zagramy jako Isaac Clarke.

Powyższe rewelacje powinniśmy traktować ze sporym dystansem, gdyż firma Electronic Arts do tej pory ich nie skomentowała. Plany rozszerzenia jednej serii na różne gatunki wydają się być raczej mało prawdopodobne. Z drugiej strony, miłośnicy uniwersum doczekali się nawet gry logicznej w formie interaktywnego komiksu (Dead Space Ignition), choć była to jedynie produkcja dostępna za pośrednictwem cyfrowej dystrybucji.