Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 listopada 2011, 17:43

autor: Len

Polska gra Dead Island zakazana w Niemczech

Gra Dead Island, autorstwa polskiego Techlandu, zostanie wycofana z Niemieckich sklepów. Taką decyzję podjął tamtejszy departament do spraw mediów, który uznał zawartość produktu za zbyt brutalną.

Ponad 2 miesiące po premierze, gra Dead Island została zakazana u naszych zachodnich sąsiadów. Niemiecki Departament ds. Mediów umieścił polski tytuł w kategorii "B" zarezerwowanej dla produktów zawierających brutalne sceny i treści nazistowskie. Wprawdzie nie podano do wiadomości dokładnych powodów tej decyzji, jednak łatwo można się jej domyślić, oglądając choćby zdjęcia z gry.

To nie jest dla nas niespodzianka. (...) Zarówno u nas, w Techlandzie, jak i w Deep Silver od początku zdawano sobie sprawę z takiej możliwościpowiedział przedstawiciel Techlandu w rozmowie z redakcją serwisu EuroGamer. Naszym celem było doprowadzenie do sprzedaży na rynkach międzynarodowych, ponieważ produkt wydaje się być lepiej dostosowany dla zagranicznych odbiorców dodaje rzecznik Deep Silver.

Polska gra Dead Island zakazana w Niemczech - ilustracja #1

Twórcy i wydawca nie są więc zaskoczeni. Należy jednak zwrócić uwagę na fakt, iż Deep Silver to firma niemiecka, a decyzja o umieszczeniu gry na liście produktów zakazanych oznacza, że dystrybutor musi teraz wycofać ją ze sprzedaży na rodzimym podwórku. Niemcy mają bardzo rygorystyczne regulacje odnośnie gier i ich zawartości, a Dead Island to tylko jeden z wielu tytułów, których dystrybucja została zakazana na tamtejszym rynku. Do września bieżącego roku wśród nich była pierwsza i druga część serii Doom, które z powodu przemocy zostały zablokowane prawie dwie dekady temu.

Dead Island to gra autorstwa wrocławskiego studia Techland przenosząca gracza na tropikalną wyspę Banoi, którą opanowuje tajemnicza zaraza zmieniająca ludzi w zombie. Zaledwie tydzień temu wydano pierwszy dodatek DLC, który wprowadził cztery nowe areny w trybie Survival przeznaczone zarówno do rozgrywki dla pojedynczego gracza, jak i trybu kooperacji.