Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Niemcy Najnowsze wiadomości i informacje

Niemiecki sąd: rodzice mogą być odpowiedzialni za piractwo dzieci

Aquma, 5 kwietnia 2019, 09:34

Niemiecki sąd orzekł, że członkowie rodziny znający tożsamość osoby łamiącej prawo autorskie nie mogą chować się za tzw. ochroną rodzinną, czyli odmową składania zeznań pogrążających bliskich. W takich sprawach odmowa udzielenia informacji obarcza odpowiedzialnością przesłuchiwanego.

Koniec cenzury swastyk w niemieckich wersjach gier

Vergil, 9 sierpnia 2018, 19:49

Swastyki były tematem tabu w niemieckich wersjach gier wideo. Tamtejsze władze uznały jednak, że najwyższa pora skończyć z ich cenzurą. W efekcie nazistowska symbolika będzie mogła trafić do wybranych produkcji... pod pewnymi warunkami.

Niemcy zakazują niedokładnych dat pre-orderów

Entelarmer, 16 lipca 2018, 19:53

Zapadł wyrok w sprawie niemieckiej skargi w związku z brakiem informacji o dacie premiery w ofercie przedpremierowej sklepu Media Markt. Decyzją sądu okręgowego w Monachium od teraz sprzedawcy mają obowiązek podawać niemieckim klientom dokładny termin realizacji tego typu zamówień na wszystkie produkty, wliczając w to gry.

Niemcy kolejnym krajem, który weźmie lootboksy pod lupę

Jakub Mirowski, 7 lutego 2018, 09:49

Jak donosi portal Welt, niemiecka Komisja ds. Ochrony Młodzieży przyjrzy się problemowi lootboksów w grach wideo. Jeśli zadecyduje, że skrzynki z losową zawartością noszą cechy hazardu, wydawców mogą czekać kary pieniężne lub ograniczenia dystrybucji.

Crysis 3 - rozczarowująca sprzedaż pecetowej wersji w Niemczech

Sarge, 15 grudnia 2013, 11:15

Niemieckie studio Crytek nie może być do końca usatysfakcjonowane z wyników sprzedaży pecetowej wersji gry Crysis 3 w kraju naszych zachodnich sąsiadów. Tytuł poradził sobie gorzej od pierwszej części serii.

Steam na celowniku niemieckiej federacji konsumentów

Aver, 25 września 2012, 11:15

Niemiecka federacja organizacji konsumenckich przesłała firmie Valve nakaz zaprzestania stosowania praktyki zawieszania kont na platformie Steam za niezaakceptowanie zmian w regulaminie. Spółka kierowana przez Gabe’a Newella ma czas na ustosunkowanie się do sprawy do 10 października. W przypadku negatywnej odpowiedzi lub jej braku, sprawa trafi do sądu.

Blizzard w sądzie z powodu opakowania Diablo III?

Muninn, 24 lipca 2012, 09:45

Niemiecka Federacja Praw Konsumentów zarzuciła firmie Blizzard Entertainment, że pudełko z grą Diablo III nie informuje o konieczności posiadania dostępu do Internetu. Sprawa może znaleźć się w sądzie.

Polska gra Dead Island zakazana w Niemczech

Len, 30 listopada 2011, 17:43

Gra Dead Island, autorstwa polskiego Techlandu, zostanie wycofana z Niemieckich sklepów. Taką decyzję podjął tamtejszy departament do spraw mediów, który uznał zawartość produktu za zbyt brutalną.