Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 listopada 2011, 09:41

autor: DogGhost

Hideo Kojima pracuje nad grą Metal Gear Solid 5

W grudniowym numerze brytyjskiej edycji magazynu PlayStation ukaże się obszerny wywiad z Hideo Kojimą dotyczący prac nad grami Metal Gear Solid 5 oraz Metal Gear Solid: Rising, a także tajemniczym projektem Ogre.

Zapowiedź kolejnego numeru brytyjskiej edycji oficjalnego magazynu PlayStation wywołała niemałe poruszenie wśród miłośników japońskich gier. Głównym tematem wydania, które ukaże się 29 listopada, będzie wywiad z Hideo Kojimą dotyczący prac nad Metal Gear Solid: Rising, tajemniczym projektem Ogre oraz… Metal Gear Solid 5.

Hideo Kojima pracuje nad grą Metal Gear Solid 5 - ilustracja #1

O randze tego wywiadu najlepiej świadczy fakt, że po raz pierwszy na okładce magazynu PlayStation pojawiło się zdjęcie twórcy, a nie grafika pochodząca z gry. Choć po premierze czwartej odsłony cyklu – Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots - Kojima zarzekał się, że kończy raz na zawsze z tą serią, fani przywykli już do tego rodzaju zapowiedzi z jego strony i spodziewali się zmiany decyzji. W międzyczasie zajął się również tworzeniem tytułu Metal Gear Solid: Peace Walker na konsolę PlayStation Portable. Na razie nie wiemy jaką funkcję będzie pełnił Hideo – czy ograniczy się jedynie do udzielania wskazówek, czy zostanie reżyserem. Znaków zapytania jest oczywiście znacznie więcej. Obecnie wśród graczy trwają dyskusje, kto będzie głównym bohaterem oraz na jakie platformy ukaże się piąta część.

Hideo Kojima pracuje nad grą Metal Gear Solid 5 - ilustracja #2

W wywiadzie mają się pojawić także informacje na temat gry Metal Gear Solid: Rising tworzonej przez studio Kojima Productions. W tym przypadku Hideo ograniczył się jedynie do roli producenta wykonawczego, a wszystkie zadania związane z przygotowaniem tytułu powierzył swojemu zespołowi utalentowanych twórców. Ta gra cieszy się szczególnie dużym zainteresowaniem wśród graczy, gdyż ukaże się nie tylko na konsolę PlayStation, ale również na Xboksa 360 i pecety.

Do premiery nowego numeru oficjalnego magazynu PlayStation pozostały jeszcze prawie dwa tygodnie, ale według zapewnień wydawcy od przyszłego poniedziałku na stronie internetowej tego czasopisma będą się pojawiać interesujące materiały dotyczące serii Metal Gear Solid, w tym między innymi fragmenty wywiadu udzielonego przez Hideo Kojimę. Wtedy powinniśmy również poznać więcej szczegółów na temat tajemniczego projektu Ogre.