Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 listopada 2011, 09:40

autor: Sarge

MechWarrior Online będzie działać na silniku CryEngine 3

Studio Piranha Games ogłosiło, że niedawno zapowiedziana gra MechWarrior Online będzie działać na silniku CryEngine 3. Jest to produkcja MMO typu free-to-play wchodząca w skład znanej serii opowiadającej o walkach gigantycznych mechów.

Gra MMO typu free-to-play o nazwie MechWarrior Online będzie działać na silniku CryEngine 3. Taka informacja pojawiła się na oficjalnej stronie sieciowej odsłony tej popularnej serii.

Twórcy zapewniają, że użycie silnika autorstwa zespołu Crytek pozwoli udostępnić graczom tytuł z najwyższej półki. Wystarczy wspomnieć, że z technologii CryEngine 3 korzystała m.in. strzelanina Crysis 2. Daje to spore nadzieje, że MechWarrior Online zaoferuje oprawę graficzną na najwyższym poziomie.

MechWarrior Online będzie działać na silniku CryEngine 3 - ilustracja #1

Twórcy wypowiedzieli się również na temat czterech głównych filarów rozgrywki. Szczególnie istotnym elementem mają być potyczki między mechami, choć równie ważna będzie komunikacja między graczami mająca spotęgować wrażenie uczestniczenia w „epickiej walce o kontrolowanie terytoriów”. Pomoże w tym trzeci aspekt zabawy, czyli stosowanie technologicznych informacji w celu przejęcia kontroli nad potyczkami. Całość uzupełni możliwość dostosowywania rozgrywki pod własny styl.

MechWarrior Online tworzony jest przez studio Piranha Games i ukaże się wyłącznie na pecetach. Gra została zapowiedziana całkiem niedawno, więc wciąż czekamy na bardziej konkretne materiały na jej temat. Jeśli chcecie poznać więcej informacji dotyczących tego tytułu, zachęcamy do sprawdzenia wcześniejszej wiadomości.