Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 maja 2020, 09:36

autor: Adrian Werner

Już milion graczy sprząta miejsca zbrodni w polskiej grze

Sprzedaż polskiej skradanki Serial Cleaner przekroczyła milion egzemplarzy. Z tej okazji autorzy przygotowali atrakcyjne przeceny gry.

Już milion graczy sprząta miejsca zbrodni w polskiej grze - ilustracja #1
Gra okazała się sporym sukcesem

Polskie studio Draw Distance ma powody do zadowolenia. Zespół pochwalił się, że sprzedaż gry Serial Cleaner przekroczyła milion egzemplarzy. Aby uczcić ten sukces, zorganizowano wyprzedaż w serwisie Steam, w ramach której produkcja została przeceniona o 80% i można ją kupić za 10,79 zł. Wkrótce z podobnych okazji będą mogli skorzystać również posiadacze konsol PlayStation 4 i Nintendo Switch.

Przypomnijmy, że produkcja zadebiutowała 11 lipca 2017 roku na PS4, a trzy dni później trafiła także na PC oraz Xboksa One. W listopadzie tego samego roku ukazała się wersja na Nintendo Switch. Z kolei w 2019 r. doczekaliśmy się wydania na urządzenia mobilne z systemem iOS.

Milion egzemplarzy przez trzy lata może nie wydawać się wielkim sukcesem, ale jest to imponujący wynik dla produkcji o takiej skali.

Twórcy nie podali, jak gra poradziła sobie na poszczególnych platformach sprzętowych. Jedyne dane, jakimi dysponujemy, pochodzą z płatnej wersji serwisu SteamSpy, który szacuje, że Serial Cleaner posiada 400 tysięcy użytkowników Steama. Należy jednak pamiętać, że w zeszłym roku zorganizowano promocję, która pozwalała zdobyć za darmo pełną wersję gry na platformie firmy Valve.

Sukces gry cieszy, gdyż Serial Cleaner okazał się godną uwagi produkcją, z interesującą skradankową mechaniką i ciekawym klimatem lat 70. ubiegłego wieku. Wersja na PlayStation 4 uzyskała średnią ocen na poziomie 72% według serwisu Metacritic. Produkcja przypadła do gustu również naszemu redaktorowi, który wystawił jej notę 7.5/10

  1. Recenzja gry Serial Cleaner – świat według czyściciela zwłok
  2. Oficjalna strona gry
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach
Serial Cleaner

Serial Cleaner