Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 maja 2016, 19:23

autor: Adrian Werner

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (2-8 maja 2016 r.)

W minionym tygodniu na polskim rynku gier działo się sporo. Poznaliśmy daty premier The Way i (chyba) Wiedźmina 3: Krwi i wina oraz zawartość nowego numeru CD-Action, studio iFun4all zapowiedziało ciekawą skradankę Serial Cleaner, a SUPERHOT doczekał się konwersji na konsolę Xbox One.

W Krakowie powstaje skradanka Serial Cleaner. - Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (2-8 maja 2016 r.) - wiadomość - 2016-05-09
W Krakowie powstaje skradanka Serial Cleaner.

Witajcie w kolejnym wydaniu naszego cyklu podsumowującego to, co wydarzyło się na polskim rynku w minionym tygodniu.

Zapowiedzi wydawnicze:

Data premiery The Way

Polskie studio Puzzling Dream poinformowało, że trwający dwa lata cykl deweloperski platformówki The Way powoli dobiega końca i gra trafi do sprzedaży 19 maja. W planach jest tylko wydanie pecetowe.

Przypomnijmy, że The Way to dwuwymiarowa platformówka, która kładzie duży nacisk na rozwiązywanie zagadek logicznych. Autorzy inspirowali się takimi klasykami jak Another World czy Flashback. W trakcie zabawy wcielimy się w młodego badacza kosmosu, który spróbuje na obcej planecie odkryć sekrety technologii zapewniającej wieczne życie.

Pudełkowe Homeworld: Deserts of Kharak

Firma Techland pochwaliła się, że do jej planów wydawniczych dołączył RTS Homeworld: Deserts of Kharak. Gra miała światową premierę w styczniu, ale u nas ukaże się w wydaniu pudełkowym jako tzw. Edycja Morza Wydm, oferująca podstawową wersję wraz z kilkoma dodatkami.

Premiera zaplanowana została na 20 czerwca. Gra otrzyma lokalizację kinową (napisy) i sugerowaną cenę na poziomie 119,99 złotych.

Gry z czasopism

CD-Action

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (2-8 maja 2016 r.) - ilustracja #4

W ubiegłym tygodniu do kiosków trafił nowy numer magazynu CD-Action. Czasopismo kosztuje 15,99 zł i dołączono do niego pełne wersje trzech gier:

  1. Tropico 5,
  2. Lucius,
  3. Guns, Gore & Cannoli.

Pozostałe wieści

Ułani, rolnicy i mechy – powstaje polska gra oparta na uniwersum 1920+

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (2-8 maja 2016 r.) - ilustracja #5

Polski artysta Jakub Różalski znany jest głównie z serii obrazów ukazujących alternatywną wersję lat 20. ubiegłego wieku, w której poziom technologiczny znacząco przewyższa to, co znamy z podręczników historii. Tzw. uniwersum 1920+ stało się już tłem dla planszówki Scythe, a w minionym tygodniu twórca marki ujawnił, że trwają także prace nad osadzoną w tym świecie grą przeznaczoną na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Na razie jedyne co wiemy o tym projekcie to informacja, że będzie to strategia czasu rzeczywistego wzbogacona elementami RPG.

Serial Cleaner

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (2-8 maja 2016 r.) - ilustracja #6

Znane z takich tytułów jak Red Game Without a Great Name czy Green Game: TimeSwapper krakowskie studio iFun4all ujawniło za pośrednictwem serwisu IGN swój kolejny projekt. Jest nim nietypowa skradanka Serial Cleaner, w której wcielimy się w profesjonalistę zajmującego się zacieraniem śladów po morderstwach. Po mapach krążyć mają patrole policjantów, więc priorytetem będzie unikanie wykrycia przez stróżów prawa.

Akcja osadzona zostanie w mocno stylizowanej wersji Stanów Zjednoczonych z lat 70. ubiegłego wieku. Na razie autorzy nie podali platform sprzętowych, ani planowanej daty premiery.

Wiedźmin 3: Krew i wino – lista osiągnięć i plotki o dacie premiery

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (2-8 maja 2016 r.) - ilustracja #7

Ubiegły tydzień był dosyć obfity jeśli chodzi o informacje dotyczące Wiedźmina 3: Krew i wino, czyli drugiego dodatku do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Najpierw serwis Steam opublikował listę osiągnięć, jakie znajdziemy w rozszerzeniu. Potem pojawiły się plotki sugerujące, że produkcja trafi do sprzedaży 31 maja. Pierwszym źródłem tych doniesień była osoba podająca się pracownika jednej z dużych sieci sklepów detalicznych w naszym kraju. Potem ta sama data pojawiła się na chwilę w serwisie Steam, przynajmniej w przypadku użytkowników z Europy. Natomiast graczom ze Stanów Zjednoczonych wyświetlił się termin 30 maja.

Premiera SUPERHOT na Xboksie One

3 maja do sprzedaży trafiła konwersja polskiej gry SUPERHOT na konsolę Xbox One. Jest ona praktycznie identyczna z wydanym w lutym na pecety pierwowzorem i zbiera podobne recenzje.

Produkcję można nabyć w dystrybucji cyfrowej w cenie 79,99 złotych.

Ciekawe linki

  1. Premiery gier w Polsce + Ryk Premier (2-6 maja 2016)
  2. Digital Dragons 2016 już w przyszłym tygodniu
  3. Kwiecień na GRYOnline.pl, czyli w co grała redakcja i nasi czytelnicy
  4. Gry w pudełkach - najciekawsze oferty na weekend 7-8 maja
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.