Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 maja 2016, 17:15

autor: Entelarmer

Homeworld: Deserts of Kharak - polskie wydanie zadebiutuje 20 czerwca

Firma Techland zapowiedziała pudełkowe wydanie gry Homeworld: Deserts of Kharak. Tytuł ukaże się w Polsce w specjalnym wydaniu Edycja Morza Wydm i zadebiutuje 20 czerwca.

Polskie wydanie nowego Homeworlda zadebiutuje ze sporym opóźnieniem, ale zaoferuje pewne dodatki. - Homeworld: Deserts of Kharak - polskie wydanie zadebiutuje 20 czerwca - wiadomość - 2016-05-06
Polskie wydanie nowego Homeworlda zadebiutuje ze sporym opóźnieniem, ale zaoferuje pewne dodatki.

W ciągu minionych kilku miesięcy gracze nie mogli narzekać na brak oczekiwanych premier. W lutym zadebiutował Street Fighter V, w marcu zapoznaliśmy się z Tom Clancy’s The Division i pierwszym epizodem Hitmana, kwiecień zaś upłynął pod znakiem m.in. Quantum Break, Dark Souls III oraz Ratchet & Clank. Raczej mało kto pamięta o styczniowym wydaniu gry Homeworld: Deserts of Kharak, które okazało się być godnym spadkobiercą kultowej serii RTS-ów. Tymczasem o dziele studia Blackbird Interactive postanowiła przypomnieć polskim graczom firma Techland, zapowiadając wydanie gry na rodzimym rynku. Dziwi to tym bardziej, że pudełkowych Pustyń Kharaku nie doczekamy się zbyt szybko – premiera nastąpi dopiero 20 czerwca. Tyle że w Polsce ukaże się ono w wyjątkowej Edycji Morza Wydm, która będzie dostępna wyłącznie w naszym kraju. Nie wiadomo dokładnie, jakie dodatki zostaną w niej uwzględnione, choć oczywiście nie ma mowy o poziomie edycji kolekcjonerskiej. Świadczy o tym już sama sugerowana cena gry, która według informacji prasowej ma wynieść 119,90 zł. Jeśli chodzi o spolszczenie, Techland przygotuje polską wersję kinową. Poniżej możecie obejrzeć nowy zwiastun Homeworld: Deserts of Kharak.

Homeworld: Deserts of Kharak - polskie wydanie zadebiutuje 20 czerwca - ilustracja #3

Homeworld: Deserts of Kharak to trzecia odsłona serii Homeworld, ukazująca wydarzenia, które doprowadziły do budowy statku-matki w jedynce. Główną bohaterką gry jest Rachel S’jet, kierująca wyprawą na tytułowe tereny pustynne w poszukiwaniu tajemniczej Pierwotnej Anomali – jedynej nadziei dla umierającej planety. Mimo porzucenia przestrzeni kosmicznej, tytuł wykazuje wiele podobieństw do poprzednich odsłon serii i został ciepło przyjęty przez recenzentów (w naszym serwisie wystawiliśmy mu ocenę 8/10). Gra zadebiutowała 20 stycznia na PC.