Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 maja 2016, 10:50

autor: Entelarmer

Wiedźmin 3: Dziki Gon - ujawniono osiągnięcia z dodatku Krew i wino

Serwis Steam zamieścił listę osiągnięć z dodatku Wiedźmin 3: Krew i wino. Potwierdzają one wcześniejsze przecieki m.in. o rozbudowie własnego domu, wprowadzeniu mutacji czy nowym, arcymistrzowskim ekwipunku.

Krew i Wino ma wprowadzić nowych przeciwników, ale w Toussaint nie zabraknie też aktywności niepowiązanych z wiedźmińską profesją. - Wiedźmin 3: Dziki Gon - ujawniono osiągnięcia z dodatku  Krew i Wino - wiadomość - 2016-05-06
Krew i Wino ma wprowadzić nowych przeciwników, ale w Toussaint nie zabraknie też aktywności niepowiązanych z wiedźmińską profesją.
Wiedźmin 3: Krew i wino w skrócie:
  • Nowa kraina: Toussaint (rozmiarami dorównująca Wyspom Skellige)
  • Możliwość zdobycia i rozbudowy winnicy Corvo Bianco
  • Turniej rycerski z kilkoma konkurencjami
  • Nowa klasa ekwipunku – arcymistrzowska
  • Mutacje jako dodatkowa mechanika rozwoju Geralta

Twórcy ze studia CD Projekt RED niechętnie dzielą się informacjami na temat Krwi i Wina – drugiego dodatku do udanego RPG akcji Wiedźmin 3: Dziki Gon. Nieco szczegółów poznaliśmy pod koniec kwietnia dzięki wywiadowi serwisu Gamestar.de, a w sieci nie brakuje różnorodnych plotek na temat zawartości nadchodzącego DLC. Oczywiście tego typu „doniesienia” trudno uznać za wiarygodne, ale wygląda na to, że przynajmniej część z nich została, jeśli nie potwierdzona, to przynajmniej uwiarygodniona. Serwis Steam zaktualizował bowiem listę osiągnięć na stronie gry o te powiązane z dodatkiem. Trzy z nich są ukryte, ale pozostała dziesiątka jest cokolwiek interesująca. Przypomnijmy – rozszerzenie wprowadzi do świata gry krainę Toussaint (rozmiarami zbliżoną do Wysp Skellige), znaną ze swoich win, kultywowania tradycji oraz – przynajmniej fanom wiedźmińskiej sagi – bardzo kapryśnej księżnej. Wygląda na to, że Geralt zapozna się ze wszystkimi aspektami tej quasi-idyllicznej krainy, oddając się aktywnościom raczej dalekim od swojej profesji. Znajdzie się wśród nich udział w turnieju rycerskim, a za perfekcyjne zwycięstwo we wszystkich konkurencjach gracze otrzymają osiągnięcie. Biały Wilk będzie też rozwijał Corvo Bianco – jedną ze słynnych winnic Toussaint (według wcześniejszych plotek w grze pojawią się także dwie inne: Sancere oraz Tufo). Co więcej, nazwa powiązanego z nią wyróżnienia sugeruje, że budynek posłuży także jako dom dla wiedźmina (choć może nie powinno to dziwić po kilku epizodach z sagi Andrzeja Sapkowskiego), co potwierdzałoby wcześniejsze przecieki. Nie zabraknie też medalu Vitis vinifera, przy czym sądząc po tytule (de facto łacińskiej nazwie winorośli właściwej) można przypuszczać, że nie będzie to nagroda za typowo wiedźmińską pracę.

Oprócz powyższych dodatków w klimacie bajkowego Toussaint pojawią się też nowości bardziej powiązane z wiedźmińską profesją. Tak jak podawano w przeciekach, we Krwi i Winie powróci miecz Aerondight – ten sam, który mogliśmy otrzymać w jedynce i przenieść do dwójki przez import plików zapisu (raz jeszcze podaruje go nam Pani Jeziora). Lista osiągnięć zdaje się też potwierdzać inną ciekawą pogłoskę. Według tego, co można było przeczytać w niektórych serwisach oraz na forach, w grze miała pojawić się nowa postać niezależna, Profesor Moreau, mający eksperymentować z mutacjami. Mają one stanowić zupełnie nową mechanikę ulepszania postaci gracza, aczkolwiek nie wiadomo, na czym dokładnie miałoby to polegać. W grze pojawi się też nowa klasa ekwipunku – arcymistrzowska.

Źródło: Steam - Wiedźmin 3: Dziki Gon - ujawniono osiągnięcia z dodatku  Krew i Wino - wiadomość - 2016-05-06
Źródło: Steam

Z reszty osiągnięć trudno wyczytać coś więcej, ale warto wspomnieć o pozostałych informacjach z poprzednich miesięcy, skoro wiele z nich okazało się być zgodnych z prawdą. Krew i Wino ma wprowadzić nowe potwory, w tym wampiry bruxa i garkain (na jad tego ostatniego pojawi się odtrutka w postaci kolejnego eliksiru), oszluzg czy borowik, a w samym Toussaint znajdzie się przybytek pozwalający na zrobienie tatuażu. Ma też odbyć się kolejny turniej Gwinta, co byłoby o tyle na miejscu, że dodatek wprowadzi nową talię do gry, opartą na Wyspach Skellige. Oczywiście nadal należy traktować to jako niepotwierdzone pogłoski, choć całkiem prawdopodobne. Wciąż też nie znamy daty premiery, która powinna nastąpić w ciągu najbliższych dwóch miesięcy (według niektórych na tydzień przed targami E3, a więc 5 czerwca). Więcej szczegółów możemy uzyskać po 10 maja, wtedy bowiem – według doniesień słowackiego serwisu Sector – kończy się embargo na publikowanie informacji o drugim dodatku do trzeciego Wiedźmina.

Ostatnia aktualizacja: 2016-05-06

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach