Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 maja 2016, 20:42

autor: Góral

The Way - polskie Another World ukaże się 19 maja

Firma PlayWay i studio Puzzling Dream poinformowały w przesłanej wiadomości prasowej, że gra The Way, czerpiąca inspiracje z takich klasyków jak Another World czy Flashback, ukaże się na komputerach osobistych 19 maja bieżącego roku.

Mniej więcej dwa lata temu pisaliśmy o grze The Way – rodzimej platformówce, na którą zebrano środki w serwisie Kickstarter. Dziś poznaliśmy datę premiery produkcji studia Puzzling Dream. Tytuł ukaże się już niedługo, gdyż 19 maja i będzie dostępny w kilku wersjach językowych, w tym i polskiej.

Przypominamy, że The Way będzie dwuwymiarową grą platformową nastawioną na rozwiązywanie łamigłówek. W trakcie zabawy wcielimy się w młodego badacza kosmosu, który podczas jednej z misji natrafił na starożytne informacje świadczące o istnieniu sposobu umożliwiającego życie wieczne. Jest to dla niego tym ważniejsze, że mężczyźnie niedawno zmarła ukochana, a on nie może się pogodzić z jej śmiercią. W związku z tym postanawia dogłębniej zbadać znalezisko, udając się na niegościnną, zamieszkiwaną przez obcą rasę planetę.

The Way - polskie Another World ukaże się 19 maja - ilustracja #2
The Way w skrócie:
  • Gatunek: platformówka logiczna 2D
  • Deweloper: Puzzling Dream
  • Wydawca: PlayWay
  • Data premiery: 19 maja 2016 roku
  • Platformy sprzętowe: PC

Rozgrywka nawiązywać ma m.in. do słynnego Another World i nie mniej znanego Flashbacka. Podczas zabawy będziemy więc eksplorować poszczególne lokacje, rozwiązywać napotkane problemy i łamigłówki oraz walczyć z rdzennymi mieszkańcami planety. Dodatkowo nasz podopieczny wejdzie w posiadanie starożytnego artefaktu, dzięki któremu zyska dostęp do nadprzyrodzonych mocy, pozwalających mu np. na odbijanie nadlatujących pocisków.

Na koniec warto jeszcze wspomnieć, że wydawcą The Way jest firma PlayWay, którą część graczy kojarzy z takich produkcji jak Symulator Farmy 2015 i Car Mechanic Simulator 2015.

Ostatnia aktualizacja: 2016-05-02

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

The Way

The Way