Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 maja 2014, 10:50

autor: Góral

The Way - polska platformówka 2D sfinansowana na Kickstarterze

Studiu PlayWay udało się zebrać minimalną kwotę niezbędną do ukończenia platformówki 2D The Way. Zbiórka pieniędzy w serwisie Kickstarter trwa nadal i jeżeli twórcom dopisze szczęście, to na rynku ukaże się nie tylko komputerowa wersja, ale także edycje dedykowane urządzeniom mobilnym oraz konsolom stacjonarnym.

Kilka dni temu polskie studio PlayWay, znane m.in. z gry Symulator Farmy 2014, rozpoczęło zbiórkę pieniędzy na The Way – platformówkę 2D, wzorowaną na produkcjach typu Another World, Heart of Darkness czy też Flashback. Twórcy potrzebowali przynajmniej 15 tys. dolarów kanadyjskich na stworzenie wersji przeznaczonej dla komputerów osobistych. Kwotę tę udało się zebrać bardzo szybko, w związku z czym prawdopodobnie we wrześniu bieżącego roku tytuł ujrzy światło dzienne. Nie oznacza to jednak końca akcji. Potrwa ona jeszcze przez 23 dni i być może w tym czasie uda się zebrać środki niezbędne do stworzenia edycji dedykowanych urządzeniom mobilnym (Android, iOS oraz Ouya – wymagane 25 tys. dolarów kanadyjskich) oraz konsolom PlayStation i Xbox (próg 100 tys. dolarów kanadyjskich, niestety nie sprecyzowano czy chodzi o next-geny czy starsze maszyny, czy też może wszystkie).

The Way w skrócie:
  • Gatunek: klasyczna platformówka 2D
  • Producent: studio PlayWay
  • Platformy sprzętowe: komputery osobiste, być może urządzenia mobilne i konsole
  • Termin premiery: wrzesień 2014 roku

Gra opowiada o członku zespołu badaczy kosmosu, który stracił swoją ukochaną. Podczas jednej z ostatnich wypraw, odkrył on antyczne zapiski dotyczące życia wiecznego, więc postanowił je dokładniej zbadać, powracając na tajemniczą planetę. Na miejscu okazało się, że w drodze do odkrycia wielkiego sekretu czeka na niego mnóstwo problemów do rozwikłania.

Rozgrywka ma być bardzo podobna do wcześniej przywołanych tytułów - zostanie oparta na eksploracji i rozwiazywaniu zagadek logicznych. Natomiast oprawa graficzna, jak widać na załączonych materiałach graficznych, wykorzysta klasyczny, pikselowy styl 2D.

Studio PlayWay zdradziło także kilka innych informacji. Dowiedzieliśmy się m.in., że przejście kampanii ma zająć około ośmiu godzin, przy czym będzie to uzależnione od umiejętności gracza. Tytuł wspierać ma sterowanie kontrolerem i zaoferuje wyłącznie tryb single player. Warto także wspomnieć, że gra być może trafi na łamy sklepu Steam. Obecnie tytuł zbiera głosy na Greenlight, więc jeżeli chcecie go zobaczyć na platformie firmy Valve, to kliknijcie w odpowiedni przycisk w tym miejscu.

The Way to klasyczna platformówka 2D.
The Way to klasyczna platformówka 2D.
The Way - polska platformówka 2D sfinansowana na Kickstarterze - ilustracja #2