Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweSwitchPCANDWPXONEiOS
Okładka Enigmatis: The Ghosts of Maple Creek (Switch)
OkładkaEnigmatis: The Ghosts of Maple Creek (Switch)

Enigmatis: The Ghosts of Maple Creek

Enigmatis: Duchy Maple Creek

Detektywistyczna gra przygodowa wzbogacona o zagadki typu „ukryte obiekty”. Gracz wciela się w rolę prywatnego detektywa, który w tytułowym miasteczku próbuje odnaleźć zaginioną nastolatkę.

Przygodowe | ukryte przedmioty | casual | detektywistyczne | polskie

Enigmatis: The Ghosts of Maple Creek Premiera

1wrz2011

PC

17maj2012

iOS

5paź2012

AND

29mar2013

WP

8kwi2016

XONE

25cze2021

Switch

Enigmatis: The Ghosts of Maple Creek to adresowany do szerokiego kręgu odbiorców miks klasycznej gry przygodowej oraz łamigłówki z gatunku „ukryte obiekty” (hidden object). Tytuł został stworzony przez specjalizujące się w tego rodzaju produkcjach polskie studio deweloperskie Artifex Mundi.

Akcja gry osadzona została w amerykańskim miasteczku Maple Creek, przez które przeszła potężna nawałnica. Gracz wciela się w cierpiącego na zanik pamięci detektywa, który ma za zadanie odnaleźć zaginioną nastolatkę. Wraz z postępami w śledztwie główny bohater odkrywa mroczną tajemnicę, jaką skrywa pozornie spojona mieścina...

Jak przystało na detektywistyczną przygodówkę, rozgrywka w Enigmatis: The Ghosts of Maple Creek opiera się głównie na eksploracji, znajdywaniu rozmaitych przedmiotów (w tym także dowodów) oraz kojarzeniu z pozoru odległych faktów. Twórcy przygotowali 46 lokacji w 34 sceneriach, a zaskakująca w zwroty akcji fabuła często wymusza powroty i ponowne przeszukiwanie wcześniej odwiedzonych miejsc. Zabawa urozmaicona została licznymi zagadkami logicznymi oraz łamigłówkami, wymagającymi sporej spostrzegawczości. Na szczęście wbudowany system podpowiedzi sprawia, że nawet mniej obeznani z przygodówkami gracze nie powinni mieć problemów z rozwiązaniem większości zadań.

Oprawa audiowizualna to jeden z największych atutów Enigmatis: The Ghosts of Maple Creek. Dwuwymiarowa grafika gry składa się z ręcznie rysowanych ilustracji, a atmosferę tajemniczości i czyhającego zła doskonale podkreśla klimatyczna ścieżka dźwiękowa.

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Enigmatis: The Ghosts of Maple Creek

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Enigmatis: Duchy Maple Creek Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium IV 1 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 7600 GT lub lepsza)
  • 900 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7
PC
iOS
AND
WP
XONE
Switch