Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Barrow Hill: Curse of the Ancient Circle (PC)
OkładkaBarrow Hill: Curse of the Ancient Circle (PC)

Barrow Hill: Klątwa Kamiennego Kręgu PC

Barrow Hill: Curse of the Ancient Circle

Barrow Hill to gra przygodowa utrzymana w konwencji horroru, która koncentruje się wokół słynnego kamiennego kręgu, zlokalizowanego w historycznie potwierdzonej, aczkolwiek nie istniejącej już dziś tytułowej miejscowości.

Przygodowe | point-and-click | horror | indie

Barrow Hill: Klątwa Kamiennego Kręgu Premiera PC

24kwietnia2006

pudełko PL

13lutego2008

producent: Shadow Tor Studios wydawca: Got Game Entertainment wydawca PL: Nicolas Games Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Barrow Hill: Klątwa Kamiennego Kręgu

Limbo of the Lost

Post Mortem

Necronomicon: Świt Ciemności

Barrow Hill to gra przygodowa utrzymana w konwencji horroru, która koncentruje się wokół słynnego kamiennego kręgu, zlokalizowanego w historycznie potwierdzonej, aczkolwiek nie istniejącej już dziś tytułowej miejscowości.

Gra powstała w niecodziennych okolicznościach, gdyż z jej producentami – firmą Shadow Tor Studios – skontaktował się wpierw archeolog z Uniwersytetu Middlestone, pan Conrad Morse. Zebrawszy odpowiednio bogaty materiał historyczny, poparty dodatkowo wiedzą naukowca, autorzy przystąpili do stworzenia interaktywnej przygody, która pozwalałaby zwiedzić miejsca wykopalisk i odkryć pradawne tajemnice. W stworzeniu trzymającej w napięciu fabuły z pewnością pomogła im duża liczba związana z tym terenem legend, które teraz znajdą odzwierciedlenie na ekranie monitora.

W grze wcielamy się bezpośrednio w rolę wspomnianego wyżej archeologa i z jego pomocą zwiedzamy pobliskie tereny Barrow Hill. Rozgrywkę obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby, znajdując walające się tu i ówdzie przedmioty i wykorzystując je zgodnie z zaplanowanym przez twórców gry przeznaczeniem. Program nie oferuje jakichkolwiek akcentów zręcznościowych, nie ma tutaj również elementów charakterystycznych dla produkcji spod znaku RPG. Barrow Hill to gra przygodowa z krwi i kości, dodatkowo utrzymana w starym stylu.

Program oferuje grafikę trójwymiarową, stworzoną w oparciu o przygotowany wcześniej materiał zdjęciowy. Również dźwięki natury zostały zarejestrowane w okolicy Barrow Hill i w takiej postaci znalazły się ostatecznie w grze.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 6,4 / 10 na podstawie 135 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 5.5 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Barrow Hill: Klątwa Kamiennego Kręgu cena w dniu premiery: 49,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Barrow Hill: Klątwa Kamiennego Kręgu

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci.