Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Barrow Hill: Curse of the Ancient Circle (PC)

Barrow Hill: Klątwa Kamiennego Kręgu PC

Barrow Hill: Curse of the Ancient Circle

Barrow Hill to gra przygodowa utrzymana w konwencji horroru, która koncentruje się wokół słynnego kamiennego kręgu, zlokalizowanego w historycznie potwierdzonej, aczkolwiek nie istniejącej już dziś tytułowej miejscowości.

Przygodowe | point-and-click | horror | indie

PC Windows
Okładka Barrow Hill: Curse of the Ancient Circle (PC)

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

24kwietnia2006

13lutego2008

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Barrow Hill to gra przygodowa utrzymana w konwencji horroru, która koncentruje się wokół słynnego kamiennego kręgu, zlokalizowanego w historycznie potwierdzonej, aczkolwiek nie istniejącej już dziś tytułowej miejscowości.

Gra powstała w niecodziennych okolicznościach, gdyż z jej producentami – firmą Shadow Tor Studios – skontaktował się wpierw archeolog z Uniwersytetu Middlestone, pan Conrad Morse. Zebrawszy odpowiednio bogaty materiał historyczny, poparty dodatkowo wiedzą naukowca, autorzy przystąpili do stworzenia interaktywnej przygody, która pozwalałaby zwiedzić miejsca wykopalisk i odkryć pradawne tajemnice. W stworzeniu trzymającej w napięciu fabuły z pewnością pomogła im duża liczba związana z tym terenem legend, które teraz znajdą odzwierciedlenie na ekranie monitora.

W grze wcielamy się bezpośrednio w rolę wspomnianego wyżej archeologa i z jego pomocą zwiedzamy pobliskie tereny Barrow Hill. Rozgrywkę obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby, znajdując walające się tu i ówdzie przedmioty i wykorzystując je zgodnie z zaplanowanym przez twórców gry przeznaczeniem. Program nie oferuje jakichkolwiek akcentów zręcznościowych, nie ma tutaj również elementów charakterystycznych dla produkcji spod znaku RPG. Barrow Hill to gra przygodowa z krwi i kości, dodatkowo utrzymana w starym stylu.

Program oferuje grafikę trójwymiarową, stworzoną w oparciu o przygotowany wcześniej materiał zdjęciowy. Również dźwięki natury zostały zarejestrowane w okolicy Barrow Hill i w takiej postaci znalazły się ostatecznie w grze.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 6,4 / 10 na podstawie 133 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 5.5 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 49,99 PLN

Gry podobne do Barrow Hill: Klątwa Kamiennego Kręgu

Klasyfikacja PEGI Barrow Hill: Klątwa Kamiennego Kręgu

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci.
Barrow Hill: Klątwa Kamiennego Kręgu - recenzja gry
Barrow Hill: Klątwa Kamiennego Kręgu - recenzja gry

Recenzja 29 października 2007, 13:10

Dochodzimy do momentu, w którym pasowałoby wspomnieć o zagadkach, czyli tym co przygodowe tygryski lubią najbardziej. Jeśli mam być szczery, stoją one na niskim poziomie. Co prawda należy się wielki plus za brak dzikiego kombinowania typu „posmaruj miotłę masłem i uderz w dystrybutor”, jednak cała gra tak naprawdę opiera się na czytaniu każdego świstka papieru, jaki napotkamy na swojej drodze. Można powiedzieć że jest na nich cała instrukcja przejścia gry i wcale nie trzeba wytężać szarych komórek, by pchnąć fabułę do przodu. Jeśli ktoś zna dobrze język angielski, to na pewno żadna zagadka nie przysporzy mu najmniejszego problemu, a jeśli jest na odwrót, zalecam poczekać na polonizację.