Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPS1PC
Okładka Mortal Kombat Trilogy (PS1)
OkładkaMortal Kombat Trilogy (PS1)

Mortal Kombat Trilogy

Kolejna odsłona brutalnej serii dwuwymiarowych bijatyk, w których starcia na śmierć i życie toczą digitalizowane modele aktorów.

Bijatyki | 2D | pakiet | na 2 osoby | podzielony/wspólny ekran | bardzo brutalne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Mortal Kombat Trilogy Premiera

10paź1996

PC PS1

producent: Avalanche Software wydawca: GT Interactive

Gry podobne do Mortal Kombat Trilogy

Battle Arena Toshinden

Dead or Alive

Street Fighter EX2 Plus

Mortal Kombat Trilogy to specjalna wersja trzeciej odsłony słynnej serii, zbierająca plejadę wszystkich postaci z cyklu i dodająca kilka nowych elementów. Produkcja bazuje na sprawdzonych założeniach i nadal jest dwuwymiarową bijatyką.

Fabuła

Intryga Shao Kahna sprawia, że ziemski wymiar staje się częścią rządzonego przez niego świata. Bezlitosny władca wykorzystuje okazję i błyskawicznie pozbawia dusz większość mieszkańców planety. Boski stróż Raiden jest w stanie ocalić tylko garstkę wojowników. To na ich barki spada odpowiedzialność za przyszłość całej cywilizacji. Tylko pokonując wysłanników Shao Kahna, a później samego tyrana, są w stanie przywrócić dawny ład.

Mechanika

Mortal Kombat Trilogy bazuje na mechanikach sprawdzonych w Mortal Kombat 3, ale przynosi szereg istotnych nowości dla fanów marki. Produkcję, jak wszystkie poprzednie, cechuje duża brutalność, objawiająca się m.in. krwawymi wykończeniami osłabionych przeciwników oraz wszechobecną krwią.

Tytuł stanowi kompilację wszystkich elementów obecnych w Mortal Kombat, Mortal Kombat 2, Mortal Kombat 3 i Ultimate Mortal Kombat 3. Tym razem gracz może wziąć udział w wielkim turnieju, kierując poczynaniami jednego z trzydziestu dwóch mistrzów sztuk walki: Baraka, Classic Sub-Zero, Cyrax, Ermac, Goro, Human Smoke, Jax, Jade, Johnny Cage, Kabal, Kano, Kintaro, Kitana, Kung Lao, Liu Kang, Mileena, Motaro, Nightwolf, Noob Saibot, Rain, Rayden, Reptile, Scorpion, Sektor, Shang Tsung, Shao Kahn, Sheeva, Sindel, Smoke, Sonya, Stryker i Sub-Zero.

Każdy z wojowników posiada sześć akcji standardowych, po dwa rodzaje uderzeń rękami i nogami. Może również korzystać z indywidualnych ciosów specjalnych. Wśród tych ostatnich szczególną uwagę zwracają ataki o nazwie Fatality, będące swoistą wizytówką cyklu Mortal Kombat, polegające na nadzwyczaj sadystycznym pozbawieniu oponenta życia pod koniec pojedynku. Do tego dochodzą jeszcze cztery inne warianty finalizowania starcia: Babality, zmieniające wroga w dziecko, okazanie gestu miłosierdzia Friendship, Animality, w którym postać przeistacza się w zwierzę oraz stanowiące nowość Brutality, będące morderczą szarżą rozrywającą przeciwnika na strzępy. Dodatkowo twórcy przenieśli do tytułu dziesiątki aren znanych z wcześniejszych odsłon Mortal Kombat, w tym także premierowej części gry.

Nowością w mechanice gry jest specjalny pasek agresji, który wypełnia się wraz z kolejnymi atakami. Gdy osiągnie określony poziom, zapewnia postaci przez krótki czas większą szybkość i siłę, dając potrzebną przewagę w starciu.

Mortal Kombat Trilogy pozwala poznać lepiej historie poszczególnych wojowników w trybie dla pojedynczego gracza, w którym wybrana postać mierzy się z kolejnymi przeciwnikami, zmierzając w stronę upragnionego zwycięstwa w turnieju. Tytuł umożliwia również pojedynki w trybie wieloosobowym, w którym dwóch chętnych może stoczyć ze sobą krwawy pojedynek trwający określoną liczbę rund.

Kwestie techniczne

Mortal Kombat Trilogy to dwuwymiarowa bijatyka, w której wojownikami są digitalizowane postacie aktorów. Sylwetek walczącym udzielili aktorzy, sportowcy i mistrzowie sztuk walki, m.in. Eddie Wong, John Parrish, John Turk czy Becky Gable.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1-2  

Ocena użytkowników: 7,2 / 10 na podstawie 380 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Mortal Kombat Trilogy: 18+

Mortal Kombat Trilogy Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium II 60MHz
  • 16MB RAM
PC
PS1