Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPS1
Okładka Street Fighter EX2 Plus (PS1)

Street Fighter EX2 Plus PS1

Kolejna odsłona serii Street Fighter EX, przenoszącej kultowy cykl bijatyk do trójwymiarowych realiów. Produkcja rozwija mechaniki poprzedniczki, oferując rozbudowany system walki, ponad dwudziestkę grywalnych postaci oraz atrakcyjną oprawę wizualną.

Bijatyki | beat 'em up | na 2 osoby | 2.5D | podzielony/wspólny ekran

Sony PlayStation 1
Okładka Street Fighter EX2 Plus (PS1)

producent: Arika

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS1:

30grudnia1999

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Street Fighter EX2 Plus na PS1 to ulepszona wersja gry Street Fighter EX2 wydanej na automaty. Jest to kolejna odsłona serii EX, przenoszącej kultowy cykl bijatyk Street Fighter w trójwymiarowe realia. Produkcja została stworzona przez firmę Arika we współpracy z japońską korporacją Capcom.

Mechanika

Wydany na platformę PS1 Street Fighter EX2 Plus jest bijatyką 2,5D, co oznacza, że choć oprawa wizualna stworzona została w trzech wymiarach, to rozgrywka toczy się w dwóch płaszczyznach. Tytuł rozwija rozwiązania znane z gry Street Fighter EX, oprócz tradycyjnych dla serii mechanik w rodzaju combosów i superataków oferując także ciosy typu Guard Break, których nie da się zablokować, oraz możliwość przerywania jednego superataku i w jego miejsce wyprowadzenie innego.

Nowością są tzw. „Excel combos”, specjalny rodzaj combosów, umożliwiający płynne łączenie ze sobą zwykłych i superataków w śmiercionośne kombinacje. Inną nowinką są Meteor Combo, wyjątkowo potężne ciosy, do wyprowadzenia wymagające pełnego naładowania paska ataków specjalnych.

Street Fighter EX2 Plus oddaje do dyspozycji gracza 24 grywalne postacie, z czego 4 muszą zostać najpierw odblokowane. Ze Street Fighter EX powracają m.in. Ryu, Ken, Chun-Li, Zangief, Guile, Skullomania, Doctrine Dark, Hokuto, Garuda czy Cracker Jack. Po raz pierwszy w trójwymiarowej oprawie pojawiają się klasyczni wojownicy Vega, Sagat oraz Blanka. Debiutanci to m.in. wzmocniona przez technologię mistrzyni sztuk walk Area oraz tajemniczy Włoch Vulcano Rossi.

Tryby gry

Wersja gry Street Fighter EX2 Plus dostępna na PS1 zawiera takie podstawowe warianty zabawy jak Arcade Mode, Versus Mode czy Training Mode. Oprócz tego, w produkcji znajdziemy minigrę polegającą na niszczeniu satelity oraz dodatkowy tryb Director Mode, w którym stajemy przed wyzwaniem wykonywania określonych kombinacji ataków o rosnącym poziomie trudności.

Kwestie techniczne

Choć rozgrywka w Street Fighter EX2 Plus toczy się w dwóch wymiarach, sama produkcja cieszy oczy w pełni trójwymiarową, kolorową oprawą wizualną. Modele wojowników i wojowniczek zostały wykonane z dbałością o detale, a tła wypełniono szczegółami.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1 - 2  

Nośnik: 1 CD

Gry podobne do Street Fighter EX2 Plus

Wymagania wiekowe Street Fighter EX2 Plus

12+