Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPC
Okładka Mortal Kombat 3 (PC)

Mortal Kombat 3 PC

Mortal Kombat 3 to trzecia część jednej z najpopularniejszych serii zręcznościowych bijatyk, za której powstanie odpowiada zespół deweloperski firmy Midway Games.

Bijatyki | 2D | multiplayer | na 2 osoby

PC Windows
Okładka Mortal Kombat 3 (PC)

producent: Midway Games

wydawca: GT Interactive

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

6października1995

Mortal Kombat 3 jest kolejną odsłoną kultowego cyklu wirtualnych bijatyk, który został zapoczątkowany w pierwszej połowie lat dziewięćdziesiątych XX wieku. Developerzy przygotowali dla użytkowników jeszcze większą ilość wojowników, ataków, aren itd. Oprawę wizualną poddano licznym ulepszeniom, ale sposób prezentowania akcji i animowania postaci nie uległ zmianie – ponownie posłużono się rzutem bocznym i dwuwymiarowymi modelami digitalizowanymi, nałożonymi na wygenerowane komputerowo tła.

Tym razem możemy wcielić się w jednego z czternastu mistrzów sztuk walki (Cyrax, Jax, Kabal, Kano, Kung Lao, Liu Kang, Nightwolf, Sektor, Shang Tsung, Sheeva, Sindel, Sonya, Stryker i Sub-Zero), celem wyeliminowania pozostałych trzynastu uczestników turnieju, toczącego się w trakcie procesu łączenia wymiaru ziemskiego z Zaświatami. Ostatecznie przychodzi czas konfrontacji z potężnym centaurem Motaro i gospodarzem imprezy, czyli złym bogiem imieniem Shao Kahn.

Każdy z podstawowych bohaterów posiada sześć akcji standardowych (dwa rodzaje uderzeń rękami i nogami oraz blok i bieganie), a także szereg predefiniowanych kombinacji i kilka indywidualnych ciosów specjalnych. Wśród tych ostatnich szczególną uwagę zwracają ataki o nazwie Fatality, będące swoistą wizytówką cyklu MK i polegające na nadzwyczaj sadystycznym (np. cięcie na plasterki, wysadzanie w powietrze i obdzieranie ze skóry) pozbawianiu oponenta życia pod koniec pojedynku. Do tego dochodzą jeszcze trzy inne warianty finalizowania starcia: Babality (zamiana wroga w dziecko), Friendship (okazanie gestu miłosierdzia) i Animality (przeistoczenie się w krwiożercze zwierzę). Całość uzupełnia dobrze dopasowana do klimatu oprawa audio oraz możliwość współzawodniczenia z żywym przeciwnikiem – zarówno przy pomocy tego samego PeCeta, jak i za pośrednictwem połączenia sieciowego.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Ocena czytelników: 6,8 / 10 na podstawie 245 głosów czytelników.

Gry podobne do Mortal Kombat 3

Wymagania wiekowe Mortal Kombat 3

16+

Mortal Kombat Kollection Online – remastery pierwszej trylogii prawie pewne
Mortal Kombat Kollection Online – remastery pierwszej trylogii prawie pewne

wiadomość22 stycznia 2020

Dzięki agencji ratingowej PEGI dowiedzieliśmy się, że w planach jest Mortal Kombat Kollection Online, czyli zestaw zremasterowanych wersji pierwszych trzech odsłon cyklu.

Prototypy fanowskiego remake'u Mortal Kombat i patch 2.0 do gry Kursk - wieści
Prototypy fanowskiego remake'u Mortal Kombat i patch 2.0 do gry Kursk - wieści

wiadomość18 grudnia 2018

Dziś piszemy o możliwości ściągnięcia prototypowych wersji fanowskiego remake'u Mortal Kombat (projekt nie zostanie ukończony z powodu interwencji Warner Bros.) oraz o istotnej aktualizacji do polskiej przygodówki Kursk. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Powrót trzech pierwszych części Mortal Kombat na PS3?
Powrót trzech pierwszych części Mortal Kombat na PS3?

wiadomość18 sierpnia 2010

Tym razem to brytyjski sklep, a nie wnikliwi dziennikarze czy gadatliwi producenci, stał się źródłem wycieku informacji o zupełnie nowym produkcie. O czym mowa? O Mortal Kombat Arcade Compilation, odświeżonej wersji klasycznych trzech pierwszych części kultowej bijatyki, która nagle pojawiła się na stronie ShopTo.

Powstaje nowy Mortal Kombat!

wiadomość10 czerwca 2010

Firma Warner Bros. Interactive Entertainment zapowiedziała oficjalnie nową odsłonę cyklu Mortal Kombat. Za jej deweloping odpowiedzialna jest ekipa NetherRealm Studios (dawniej Warner Bros. Games Chicago), zarządzana przez pomysłodawcę marki, Eda Boona. Produkcja zostanie wydana na Xboksa 360 i PlayStation w 2011 roku. W Sieci opublikowany został również pierwszy zwiastun produkcji.

Więcej informacji na temat filmu Mortal Kombat
Więcej informacji na temat filmu Mortal Kombat

wiadomość10 czerwca 2010

Wczoraj mogliście obejrzeć u nas krótki, niemal ośmiominutowy film, który okazał się demonstracją kolejnej ekranizacji marki Mortal Kombat. Demonstracją, bo od jego przyjęcia zależeć będzie, czy twórcy dostaną zielone światło i produkcja pojawi się w kinach w pełnej wersji. Dziś poznaliśmy trochę więcej informacji na temat tej zajawki.