Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPCPS1
Okładka Mortal Kombat 3 (PC)
OkładkaMortal Kombat 3 (PC)

Mortal Kombat 3

Mortal Kombat 3 to trzecia część jednej z najpopularniejszych serii zręcznościowych bijatyk, za której powstanie odpowiada zespół deweloperski firmy Midway Games.

Bijatyki | 2D | na 2 osoby | bardzo brutalne

Mortal Kombat 3 Premiera

6paź1995

PC PS1

producent: Midway Games wydawca: GT Interactive

Gry podobne do Mortal Kombat 3

Mortal Kombat 4

Fighting Force

Prawo Krwi

Mortal Kombat 3 jest kolejną odsłoną kultowego cyklu wirtualnych bijatyk, który został zapoczątkowany w pierwszej połowie lat dziewięćdziesiątych XX wieku. Developerzy przygotowali dla użytkowników jeszcze większą ilość wojowników, ataków, aren itd. Oprawę wizualną poddano licznym ulepszeniom, ale sposób prezentowania akcji i animowania postaci nie uległ zmianie – ponownie posłużono się rzutem bocznym i dwuwymiarowymi modelami digitalizowanymi, nałożonymi na wygenerowane komputerowo tła.

Tym razem możemy wcielić się w jednego z czternastu mistrzów sztuk walki (Cyrax, Jax, Kabal, Kano, Kung Lao, Liu Kang, Nightwolf, Sektor, Shang Tsung, Sheeva, Sindel, Sonya, Stryker i Sub-Zero), celem wyeliminowania pozostałych trzynastu uczestników turnieju, toczącego się w trakcie procesu łączenia wymiaru ziemskiego z Zaświatami. Ostatecznie przychodzi czas konfrontacji z potężnym centaurem Motaro i gospodarzem imprezy, czyli złym bogiem imieniem Shao Kahn.

Każdy z podstawowych bohaterów posiada sześć akcji standardowych (dwa rodzaje uderzeń rękami i nogami oraz blok i bieganie), a także szereg predefiniowanych kombinacji i kilka indywidualnych ciosów specjalnych. Wśród tych ostatnich szczególną uwagę zwracają ataki o nazwie Fatality, będące swoistą wizytówką cyklu MK i polegające na nadzwyczaj sadystycznym (np. cięcie na plasterki, wysadzanie w powietrze i obdzieranie ze skóry) pozbawianiu oponenta życia pod koniec pojedynku. Do tego dochodzą jeszcze trzy inne warianty finalizowania starcia: Babality (zamiana wroga w dziecko), Friendship (okazanie gestu miłosierdzia) i Animality (przeistoczenie się w krwiożercze zwierzę). Całość uzupełnia dobrze dopasowana do klimatu oprawa audio oraz możliwość współzawodniczenia z żywym przeciwnikiem – zarówno przy pomocy tego samego PeCeta, jak i za pośrednictwem połączenia sieciowego.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna  

Ocena użytkowników: 6,7 / 10 na podstawie 251 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Mortal Kombat 3: 16+

PC
PS1