Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 maja 2009, 13:15

autor: Hed

Kontynuacja Bionic Commando w planach?

Chociaż data konsolowej premiery tworzonego przez studio Grin Bionic Commando została wyznaczona na 19 maja, to w sieci pojawiły się już pierwsze, dość tajemnicze zapowiedzi możliwej kontynuacji. Zdaniem kilku źródeł tak przynajmniej wynika z opublikowanej, zaszyfrowanej wiadomości. Odwołuje się ona do historii znanej z oryginalnej wersji gry, stworzonej i wydanej w latach 80-tych ubiegłego wieku.

Chociaż data konsolowej premiery tworzonego przez studio Grin Bionic Commando została wyznaczona na 19 maja, to w sieci pojawiły się już pierwsze, dość tajemnicze zapowiedzi możliwej kontynuacji. Zdaniem kilku źródeł tak przynajmniej wynika z opublikowanej, zaszyfrowanej wiadomości. Odwołuje się ona do historii znanej z oryginalnej wersji gry, stworzonej i wydanej w latach 80. ubiegłego wieku.

Zakodowaną za pomocą alfabetu morsa wiadomość można obejrzeć na kilku serwisach. Odszyfrowana informacja jest w języku niemieckim i głosi, że zakończono implementację drugiej fazy pewnego projektu oraz nakazuje aktywację Albatrossa. Projekt Albatross, w pierwszym Bionic Commando, miał za zadanie wskrzesić postać Mastera-D, czyli właściwie Hitlera. Czyżby miał on powrócić w rzekomej kontynuacji?

Kontynuacja Bionic Commando w planach? - ilustracja #1

Są to na razie plotki i interpretacje tajemniczej wiadomości, która może dotyczyć czegoś zupełnie innego (chociaż podobno jest jak najbardziej prawdziwa i oficjalna). Zapewne sprawa wyjaśni się już wkrótce. Tymczasem właściwy Bionic Commando powinien pojawić się lada moment. Z tej okazji w sieci opublikowano zwiastun i zabawne filmy, w których bohater zmaga się z codziennymi czynnościami.

Pecetowa wersja produktu pojawi się natomiast w lipcu, podobnie jak Street Fighter IV (obie gry wydaje oczywiście koncern Capcom). Nie wiemy jeszcze niestety, kto podejmie się wydania tej gry w Polsce – obecnie nie ma ona polskiego dystrybutora. Warto przypomnieć, że studio Grin wyprodukowało wcześniej Bionic Commando Rearmed, czyli jeszcze jedną przeróbkę, nieco bardziej wierną oryginałowi.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.