Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 kwietnia 2015, 12:10

autor: Marcin "Sarge" Skierski

WildStar wkrótce przejdzie na model free-to-play?

Z informacji serwisu games.on.net wynika, że australijskie sieci sklepów EB Games i JB Hi-Fi wycofały grę WildStar ze sprzedaży. Może to oznaczać, że produkcja zespołu Carbine Studios stanie się w najbliższym czasie tytułem korzystającym z modelu biznesowego free-to-play.

Sporo wskazuje na to, że gra WildStar dołączy w najbliższej przyszłości do grona darmowych produkcji MMO. Serwis games.on.net donosi bowiem, że australijskie sieci sklepów EB Games oraz JB Hi-Fi wycofały produkcję Carbine Studios ze sprzedaży. Jeden z pracowników EB Games miał ujawnić, że doszło do tego już kilka tygodni temu. Do tego zasugerował, że WildStar ma stać się grą free-to-play. Nie są to oczywiście informacje oficjalne, ale należy przypomnieć, że podobna sytuacja miała miejsce w przypadku The Elder Scrolls Online. Wtedy też pierwszą jaskółką przejścia na model biznesowy free-to-play było wycofanie gry ze sprzedaży w sieci EB Games. Niedługo później wydawca oficjalnie ogłosił, że produkcja stanie się darmowa i 17 marca bieżącego roku zmiana faktycznie weszła w życie.

Jest całkiem prawdopodobne, że gra WildStar przejdzie wkrótce na model free-to-play

Co ciekawe, na oficjalnej stronie internetowej nadal można zakupić WildStar za 29,99 euro (ok. 120 zł). Warto jednak zauważyć, że jest to nowa cena, obniżona o 28% w stosunku do wcześniejszej. Można więc założyć, że wydawca powoli przygotowuje się do przejścia na model free-to-play i być może za jakiś czas doczekamy się oficjalnej zapowiedzi. Na razie warto poczekać na dalszy rozwój sytuacji.

WildStar to bardzo dobrze oceniana gra MMO autorstwa zespołu Carbine Studios, która zadebiutowała 3 czerwca 2014 roku wyłącznie na PC. Zakup gry umożliwia 30 dni zabawy, a do dalszej rozgrywki wymagane jest opłacanie miesięcznego abonamentu. W ramach alternatywy twórcy zdecydowali się wprowadzić system umożliwiający kupowanie od innych graczy przedmiotu C.R.E.D.D. za złoto zdobyte w grze. Dzięki niemu można również przedłużyć subskrypcję o 30 dni. W przypadku ewentualnego przejścia na model free-to-play te zasady przestałyby obowiązywać – gracze cieszyliby się darmową rozgrywką z opcjonalnymi mikropłatnościami.