Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 marca 2015, 10:50

autor: Pirlond

The Elder Scrolls Online - koniec z opłacaniem abonamentu

Zgodnie z wcześniejszymi informacjami, dzisiaj The Elder Scrolls Online w wersji PC przechodzi na nowy model biznesowy. Od teraz wizyta w fantastycznym świecie Tamriel nie będzie obarczona koniecznością opłacania abonamentu.

The Elder Scrolls Online nie wymaga już opłacania abonamentu. - The Elder Scrolls Online kończy z obowiązkiem opłacania abonamentu - wiadomość - 2015-03-17
The Elder Scrolls Online nie wymaga już opłacania abonamentu.

Do tej pory aby móc grać w The Elder Scrolls Online, gracze musieli opłacać miesięczną sukbsrypcję. To już jednak pieśń przeszłości – dzisiaj na PC wypuszczono łatkę, która aktualizuje produkcję do edycji Tamriel Unlimited. Jedną z największych wprowadzonych w niej zmian jest nowy model biznesowy, na którym tytuł ma funkcjonować – deweloperzy zdecydowali się zrezygnować z konieczności uiszczania abonamentu. W zamian przyjęto system znany chociażby z Guild Wars 2, co oznacza, że użytkownik płaci tylko za swoją kopię gry, a już sama rozgrywka jest darmowa. Chętni nadal mogą opłacać subskrypcję, która przyjęła formę opcjonalnej usługi ESO Plus – jej posiadacze otrzymają bonusy do zdobywanego doświadczenia i złota, pewną ilość wirtualnej waluty oraz darmowy dostęp do dodatków DLC.

Wraz ze zmianą modelu biznesowego, w The Elder Scrolls Online pojawił się cyfrowy sklep, tak zwany Crown Store. Gracze mogą w nim kupić – za pomocą wirtualnej waluty nabywanej za prawdziwe pieniądze – dodatkowe przedmioty, które jednak nie powinny wpłynąć na balans rozgrywki i służyć mają tylko zmianie wyglądu postaci. Niektóre mają też pozwolić zaoszczędzić czas, tak jak na przykład napój regenerujący punkty życia, który będzie można kupić zarówno za gotówkę, jak i zdobywane w czasie zabawy złoto.

The Elder Scrolls Online w edycji Tamriel Unlimited ma pojawić się także na konsolach Xbox One oraz PlayStation 4. Wydania te ukażą się jednak dopiero za kilka tygodni – ich premiera zaplanowana jest na 9 czerwca. Oczywiście w ich przypadku model biznesowy będzie podobny – gracze zapłacą tylko za swoją kopię gry, podczas gdy sama rozgrywka będzie bezpłatna.

The Elder Scrolls Online to gra MMO osadzona w świecie znanym z serii singlowych RPG-ów firmy Bethesda. Produkcja pozwala użytkownikom zwiedzić cały kontynent Tamriel, co oznacza, że mają do dyspozycji znacznie większy obszar niż w poszczególnych, nastawionych na rozgrywkę dla pojedynczego gracza odsłonach cyklu.