Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 stycznia 2015, 17:21

autor: Piotr "Pirlond" Bicki

The Elder Scrolls Online – znamy datę premiery wydania PS4 i Xbox One. Koniec z abonamentem

Firma Bethesda ujawniła nareszcie konkretną datę premiery konsolowego wydania The Elder Scrolls Online - na najnowszych platformach Microsoftu i Sony gra pojawi się 9 czerwca. Wkrótce zniesiony zostanie też obowiązek opłacania abonamentu - także na PC.

Choć The Elder Scrolls Online - gra MMO osadzona w świecie znanej serii RPG-ów – na PC pojawiło się w kwietniu ubiegłego roku, produkcja nadal nie zawitała na Xboksa One i PlayStation 4. To się jednak wkrótce zmieni – przedstawiciele Bethesdy poinformowali, że konsolowa wersja tytułu ukaże się 9 czerwca w edycji Tamriel Unlimited. Zawierać będzie ona wszystkie opublikowane do tej pory dodatki i aktualizacje.

Potwierdziły się przy tym niedawne plotki, bo wraz z debiutem nowej wersji zmianie ulegnie model biznesowy gry – deweloperzy postanowili przejść na system znany między innymi z Guild Wars 2. To oznacza, że podobnie jak w MMO studia ArenaNet, do zabawy nie będzie wymagane opłacanie abonamentu – gracz zapłaci tylko za swój egzemplarz produkcji, a także za przedmioty i dodatki DLC nabywane w wirtualnym sklepie za walutę kupowaną prawdziwymi pieniędzmi.

The Elder Scrolls Online nie będzie wymagało opłacania abonamentu - The Elder Scrolls Online – ujawniono datę premiery konsolowego wydania. Koniec z abonamentem - wiadomość - 2015-01-21
The Elder Scrolls Online nie będzie wymagało opłacania abonamentu

Oczywiście nowy model wprowadzony zostanie też na PC, na którym The Elder Scrolls Online zostanie zaktualizowane do edycji Tamriel Unlimited 17 marca. Od tego dnia użytkownicy nie będą musieli wpłacać co miesiąc określonej kwoty, a do gry będą mogli wrócić wszyscy, którzy założyli do tej pory konto. Oczywiście nadal będzie możliwość opłacania subskrypcji (w formie usługi zwanej ESO Plus), ale będzie ona opcjonalna – wszyscy, którzy się na to zdecydują, otrzymają bonusy do zdobywanego doświadczenia i pozyskiwanego złota, pewną ilość wirtualnej waluty oraz darmowy dostęp do dodatków DLC.

The Elder Scrolls Online – ujawniono datę premiery konsolowego wydania. Koniec z abonamentem - ilustracja #2

The Elder Scrolls Online to gra MMO osadzona w uniwersum znanym z serii przeznaczonych dla pojedynczego gracza RPG-ów stworzonych przez deweloperów z Bethesdy. Do dyspozycji graczy oddano jednak znacznie większy świat niż w głównym cyklu – zwiedzić można na przykład krainę Elsweyr będącą ojczyzną rasy Khajiitów. Tytuł pojawił się na PC w kwietniu ubiegłego roku – posiadacze konsol muszą poczekać do czerwca.