Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPCX360PS3
Okładka Streets of Rage 2 (PC)
OkładkaStreets of Rage 2 (PC)

Streets of Rage 2

Streets of Rage 2 to chodzona bijatyka 2D, która święciła triumfy w erze 16-bitowej, gdy Sega radziła sobie jeszcze świetnie jako producent konsol.

Bijatyki | 2D | beat 'em up | na 2 osoby

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Streets of Rage 2 Premiera

29sie2007

X360

28sty2011

PC

2cze2011

PS3

producent: Backbone Entertainment wydawca: SEGA

Streets of Rage 2 to chodzona bijatyka 2D, która święciła triumfy w erze 16-bitowej, gdy SEGA radziła sobie jeszcze świetnie jako producent konsol. Mamy tu do czynienia z typowo „automatową” rozgrywką, czyli walczymy z kolejnymi przeciwnikami pojawiającymi się na ekranie, a gdy z wszystkimi się uporamy, przechodzimy parę kroków w prawo i schemat się powtarza. W połowie lat dziewięćdziesiątych tytuły tego typu rządziły na rynku, teraz dzięki dystrybucji cyfrowej i studiu Backbone Entertainment gracze mogą ponownie przypomnieć sobie te czasy.

Do wyboru dostajemy czterech wojowników. Każdy z nich charakteryzuje się innymi słabymi i mocnymi stronami (obrazowanymi w postaci stosownych statystyk), więc swojego faworyta należy rozsądnie wytypować. Do przejścia czeka osiem misji w różnych sceneriach, w których tak naprawdę cały czas chodzi o jedno – okładanie przeciwników. Możemy do tego celu wykorzystywać umiejętności naszej postaci, ale także różnego rodzaju przedmioty znajdywane po drodze. Czasami może to być nóż, innym razem pałka czy rura – każdy dodatkowy oręż zwiększa naszą siłę. Sterowany przez nas bohater nie jest wcale bezbronny – potrafi zrobić użytek ze swoich pięści i kopniaków, a oprócz tego może wykonać jeszcze oddzielny (szybszy niż normalne uderzenia) super-atak, który jednak odbiera mu trochę energii, więc należy go używać jedynie w sytuacjach kryzysowych. Warto przy okazji rozbijać napotykane przedmioty (kosze, stoły, etc.), bo często zawierają w sobie dodatki odbudowujące nasze „życie”. Na końcu każdego etapu czeka oprócz tego trudniejszy (i z reguły większy) przeciwnik – boss. Grę możemy zaliczać również z drugim graczem dzięki trybowi kooperacji.

Jako że mamy tu do czynienia z typowo arcade’ową rozgrywką, całość trzeba przechodzić szybko. Na końcu poziomu przyznawane są bowiem punkty, do których wlicza się także szybkie przejście poziomu. Potem dzięki stosownym listom rankingowym możemy porównać nasze osiągnięcia z innymi graczami.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran   Liczba graczy: 1-2  

Klasyfikacja PEGI Streets of Rage 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
X360
PS3
PC