Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 lutego 2010, 18:05

autor: Jiker

SEGA zapowiada Sonic the Hedgehog 4

Japońska firma SEGA ujawniła ostatecznie czym tak naprawdę jest tajemniczy Project Needlemouse, o którym wspominaliśmy Wam jeszcze we wrześniu ubiegłego roku. Zgodnie z oczekiwaniami największych fanów Niebieskiego Jeża, oficjalnej zapowiedzi doczekała się w ten sposób pełnoprawna, czwarta odsłona cyklu Sonic the Hedgehog.

Japońska firma SEGA ujawniła ostatecznie czym tak naprawdę jest tajemniczy Project Needlemouse, o którym wspominaliśmy Wam jeszcze we wrześniu ubiegłego roku. Zgodnie z oczekiwaniami największych fanów Niebieskiego Jeża, oficjalnej zapowiedzi doczekała się w ten sposób pełnoprawna, czwarta odsłona cyklu Sonic the Hedgehog. Fakt ten został poprzedzony kilkudziesięcioma dniami konkursów i zabaw z fanami gry, które SEGA realizowała za sprawą serwisu internetowego gry oraz oficjalnego bloga amerykańskiego oddziału firmy.

SEGA zapowiada Sonic the Hedgehog 4 - ilustracja #1

Sonic the Hedgehog 4: Episode 1 zostanie wydane jeszcze tego lata na Wii, Xboksa 360 i PlayStation 3 w formie epizodów rozpowszechnianych za pośrednictwem serwisów dystrybucji cyfrowej WiiWare, Xbox Live Arcade i PlayStation Store. Produkcja będzie klasycznym przedstawicielem cyklu Sonic the Hedgehog – wcielimy się w niej wyłącznie w Sonika, mimo że jego przyjaciele, w tym Tails, w przeszłości byli grywalnymi postaciami i zyskali sympatię graczy.

Sonic the Hedgehog 4 ma być wyposażony w nowoczesną grafikę 3D, ukazaną w wysokiej rozdzielczości (na X360 i PS3). Warto jednak odnotować, że w kolejnych lokacjach osoba grająca będzie się poruszać niczym w grach dwuwymiarowych. Twórcy zdecydowali się tu zatem na rozwiązanie określane jako 2,5D (patrz: Tombi, Klonoa i wiele innych). Na łamach oficjalnej strony gry znajdziecie pierwszy zwiastun. Za jego sprawą możecie się zapoznać z projektem postaci głównego bohatera.

Jak wskazuje sam tytuł nowej propozycji koncernu SEGA, w momencie letniej premiery do rąk graczy oddany zostanie wyłącznie pierwszy rozdział historii Sonika. Debiuty kolejnych będą się odbywać w regularnych odstępach czasu – póki co bliżej nieokreślonych. Ponadto wśród nieznanych danych znajduje się cena poszczególnych epizodów.

Dodatkowe informacje powinny zostać ujawnione już za około siedemnaście godzin. Właśnie wtedy SEGA przeprowadzi bowiem kolejną aktualizację oficjalnej strony internetowej Sonic the Hedgehog 4: Episode 1. Poznamy wówczas m.in. nazwę czwartej platformy, na której zadebiutują nowe przygody Sonika. Zachodnie serwisy plotkują, że może to być iPhone – podobno mają na to wskazywać informacje zapisane w kodzie strony internetowej gry. Redakcje sugerują również, że premiera pierwszego epizodu odbędzie się w lipcu.

Jednocześnie przypominamy, że pierwsze trzy odsłony cyklu Sonic the Hedgehog zostały wydane oryginalnie w latach 1991-1994 na konsoli Sega Genesis. W ostatnich latach w lekko odrestaurowanej wersji trafiły one również na Xboksa 360. Pierwsze dwie części znalazły się ponadto w bazie starych hitów PlayStation Store i Virtual Console (Wii).