Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 kwietnia 2011, 13:07

autor: Aleksander "Olek" Kaczmarek

Nowa gra na jubileusz serii Sonic the Hedgehog

Sonic świętuje w tym roku swoje 20. urodziny. Z tej okazji firma SEGA zapowiedziała wydanie kolejnej odsłony przygód sympatycznego jeżyka. Opublikowany w serwisie społecznościowym Facebook zwiastun nie ujawnia zbyt wielu szczegółów poza tym, że gra ukaże się jeszcze w tym roku w wersjach na konsole Xbox 360 i PlayStation 3. Tytuł prawdopodobnie trafi do dystrybucji elektronicznej.

Sonic świętuje w tym roku swoje 20. urodziny. Z tej okazji firma SEGA zapowiedziała wydanie kolejnej odsłony przygód sympatycznego jeżyka. Opublikowany w serwisie społecznościowym Facebook zwiastun nie ujawnia zbyt wielu szczegółów poza tym, że gra ukaże się jeszcze w tym roku w wersjach na konsole Xbox 360 i PlayStation 3. Tytuł prawdopodobnie trafi do dystrybucji elektronicznej poprzez usługi Xbox Live Arcade oraz PlayStation Network.

Pierwsza gra z Sonikiem w roli głównej – Sonic the Hedgehog ukazała się w czerwcu 1991 roku i z miejsca zdobyła uznanie krytyków oraz serca tysięcy graczy na całym świecie. W ciągu 20 lat stworzona przez Naoto Ohshimę postać kolczastego, niebieskiego sprintera nie tylko przeszła kilka „operacji plastycznych”, ale także doczekała się całej plejady przyjaciół, rywali i wrogów.

Nowa gra na jubileusz serii Sonic the Hedgehog - ilustracja #1

Nowa, jubileuszowa gra firmy SEGA, którą swego czasu zapowiadano jako Sonic Anniversary, łączyć ma przeszłość z teraźniejszością serii. W krótkim trailerze, który pojawił się na sonikowym profilu w serwisie Facebook, zobaczyć można biegnące ramię w ramię dwa jego wcielenia – czarno i zielonookie. Stanowi to wyraźne nawiązanie do zmian, jakie zaszły wraz z premierą Sonic Adventure (1998), pierwszej w pełni trójwymiarowej gry z udziałem sympatycznego jeża.

Przypomnijmy, że ostatnia odsłona cyklu – Sonic Colors ukazała się w listopadzie ubiegłego roku i trafiła na konsole Nintendo: Wii oraz DS. Miesiąc wcześniej SEGA wypuściła też Sonic The Hedgehog 4: Episode 1. Platformówka wydana w wersjach na PlayStation 3, Xboksa 360 i Nintendo Wii zebrała oceny na poziomie 75% (wg danych serwisu gamerankings.com), a jej kontynuacja – Episode 2 planowana jest na ten rok.