Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 8 kwietnia 2011, 12:41

autor: Kono

Peter Moore zapowiada nowe profile graczy w tytułach od EA

Peter Moore – szef EA Sports – ujawnił na odbywającej się w San Francisco konferencji MI6 plany firmy Electronic Arts związane z tzw. „ciągłymi profilami graczy” (persistent gamer profiles).

Peter Moore – szef EA Sports – ujawnił na odbywającej się w San Francisco konferencji MI6 plany firmy Electronic Arts związane z tzw. „ciągłymi profilami graczy” (persistent gamer profiles).

Na początku, Moore zwrócił uwagę na to, że obecnie gracze praktycznie cały czas są połączeni z globalną siecią niezależnie od posiadanej platformy. Niestety, fakt ten nie jest dostatecznie wykorzystywany i osoby, które kupują kolejne iteracje znanych cyklów (np. FIFA lub Madden) nie odczuwają związanej z tym „ciągłości”. Jednak wraz z wprowadzeniem pomysłu Moore’a ten stan rzeczy miałby się zmienić.

Peter Moore zapowiada nowe profile graczy w tytułach od EA - ilustracja #1

Zgodnie z planem, który szef EA Sports przedstawił na konferencji, nasze trofea, osiągnięcia i odblokowane dzięki nim elementy będą przenoszone z jednej odsłony danego cyklu na drugą. Ten system, przypominający w założeniach funkcję „cloud”, umożliwiającą zapisywanie stanów gier na zewnętrznym serwerze, a nie dysku twardym konsoli bądź peceta, miałby być panaceum na wszystkie bolączki graczy kupujących kolejne części sportówek od EA. Co więcej, system będzie działać ponad podziałami sprzętowymi, a później jego funkcjonalność może być rozszerzona na inne tytuły wydawane przez firmę Electronic Arts.

Moore nie podał konkretnych gier, które miałyby wprowadzić tą koncepcję w życie. Przyznał jednak, że przedstawiony przez niego projekt jest bardzo bliski zrealizowania. Na koniec przemówienia wyjaśnił, że pomysł nowych profilów ilustruje to, jak przedstawiciele firmy EA widzą przyszłość nie tylko swojej firmy, ale i całej branży gier wideo.