Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 kwietnia 2011, 12:28

Fragoria - sympatyczny przeglądarkowy klon Diablo

Mamy dobre wieści dla miłośników dynamicznych sieciowych RPG-ów. Na naszym serwisie Darmowe Gry zagościła właśnie nowa gra tego typu zatytułowana Fragoria.

Mamy dobre wieści dla miłośników dynamicznych sieciowych RPG-ów. Na naszym serwisie Darmowe Gry zagościła właśnie nowa gra tego typu zatytułowana Fragoria.

Fragoria - sympatyczny przeglądarkowy klon Diablo - ilustracja #1

Naszym pierwszym zadaniem będzie sprawdzenie ostrości miecza na biednych prosiakach. Nie są to może zbyt chwalebne początki, ale od czegoś trzeba przecież zacząć.

Całość rozgrywana jest z poziomu przeglądarki i nie wymaga instalowania żadnych dodatkowych wtyczek graficznych. Fragoria to produkcja z gatunku MMORPG. Otrzymujemy więc zamieszkany przez tysiące graczy wielki świat fantasy, wypełniony potworami do zabicia, niebezpiecznymi lokacjami do zwiedzania oraz skarbami do złupienia. Gra swoją mechaniką przypomina raczej produkcje hack’n’slash pokroju Diablo niż World of Warcraft. Zabawa koncentruje się głównie na walce, a akcję obserwujemy z perspektywy izometrycznej.

Zanim rozpoczniemy swoje przygody w tym fantastycznym uniwersum konieczne jest wpierw stworzenie naszego wirtualnego alter-ego. Ustalamy jego płeć, imię oraz wygląd i już możemy ruszać po sławę oraz bogactwo. Pierwsze kroki na ścieżce ku bohaterstwu postawimy w niewielkiej osadzie, gdzie poznamy podstawowe reguły zabawy. Tam dowiemy się m.in. jak walczyć oraz kupować przedmioty. Gra nie oferuje zbytnio rozbudowanego samouczka. Nie stanowi to jednak problemu, ponieważ sterowanie jest bardzo proste i nikt nie powinien mieć kłopotów z jego opanowaniem. Całość zaprojektowano tak, by w pięć minut od stworzenia postaci gracz mógł już zacząć się bawić w mordowanie potworów i wypełnianie zadań.

Fragoria - sympatyczny przeglądarkowy klon Diablo - ilustracja #2

Autorzy zadbali też o rozbudowany system rzemiosła pozwalający na tworzenie nowych przedmiotów. Co bardziej przedsiębiorczy bohaterowie szybko uczynią z tego poważne źródło dochodu. Oczywiście, wyprodukowanie najcenniejszych elementów ekwipunku wymaga zgromadzenia bardzo rzadkich surowców, ale wysiłek ten nagradzany jest potężnymi możliwościami naszych rękodzieł.

Szybko natkniemy się na misje, które będą bardzo trudne do wykonania solo. Wtedy warto poszukać innych graczy i zacząć działać jako zgrana drużyna. Nasze dokonania nagradzane są punktami doświadczenia, które wydajemy na rozwój postaci. Fragoria oferuje mocno rozgałęzione drzewka umiejętności, pozwalające nam na specjalizowanie się w walce, magii oraz tresowaniu zwierząt. Bogactwo wyboru sprawia, że nieprędko zabraknie nam motywacji do rozwoju naszego herosa.

Godnym pochwały elementem gry jest także system sterowania, dzięki któremu wszystkie czynności jesteśmy w stanie wykonać myszką. Ponadto, twórcy zadbali o dostarczenie atrakcyjnej grafiki. Zwiedzane lokacje mają sporo detali i atrakcyjny styl wizualny, przywodzący na myśl starsze pecetowe klasyki gatunku RPG, takie jak chociażby Baldur’s Gate.

Fragoria to ciekawa propozycja dla miłośników gier roleplaying, zwłaszcza tych, którzy zarywali noce nad kolejnymi odsłonami Diablo. Warto spróbować i poświęcić jej trochę czasu, ponieważ potrafi ona się za to odwdzięczyć masą dobrej zabawy.