Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweX360PCPS3
Okładka Sonic CD (PC)

Sonic CD

Port klasycznej platformówki z niebieskim jeżem w roli głównej, która zadebiutowała w 1993 roku. Tak jak w pozostałych odsłonach cyklu, przemierzamy z niesamowitą prędkością szereg różnorodnych lokacji, walczymy z bossami i zbieramy złote pierścienie.

Zręcznościowe | platformówki | Sonic

Okładka Sonic CD (PC)

producent: SEGA

wydawca: SEGA

data premiery gry:

14gru2011

X360 PS3

19sty2012

PC

Sonic CD jest zremasterowanym portem klasycznej platformówki z 1993 roku, stworzonej pierwotnie z myślą o konsoli SEGA CD. Bohaterem tytułu jest oczywiście Sonic, niebieski jeż, który od czasu swojego debiutu stał się najbardziej rozpoznawalną maskotką firmy Sega.

W Sonic CD po raz pierwszy pojawili się bohaterowie, tacy jak Amy Rose i Metalowy Sonic, znani dobrze wszystkim fanom serii. Kołem zamachowym fabuły są tradycyjnie knowania przebiegłego doktora Eggmana, który kradnie kamienie czasu, co niszczy równowagę całego świata i pozbawia go przyszłości. Bohater musi wybrać się w podróż w czasie, by powstrzymać doktora i ochronić Amy przed swoim metalowym sobowtórem, stworzonym w warsztacie Eggmana.

Tak jak w pozostałych odsłonach cyklu, przemierzamy z niesamowitą prędkością szereg różnorodnych lokacji, walczymy z bossami i zbieramy złote pierścienie. Jedyną nowością jaką do utartej formuły wprowadził Sonic CD była grafika w pseudo-3D, nadająca głębi niektórym poziomom, co robiło ogromne wrażenie na początku lat 90.

Tytuł posiada dwa zakończenia, które zobaczymy w zależności od tego czy uda nam zebrać się wszystkie ukryte kamienie czasu. Zremasterowana edycja gry posiada dwie ścieżki dźwiękowe, oryginalną japońską oraz amerykańską. Zdobyte w czasie rozgrywki punkty możemy porównać z innymi graczami dzięki sieciowym tablicom wyników. Gra wspiera również system osiągnięć (achievementy na Steamie) i tryb panoramiczny, co sprawia że możemy grać bez rozpraszających czarnych pasów po bokach ekranu. Twórcy zaimplementowali graficzny filtr poprawiający i wyostrzający obraz. Zwolennicy tradycyjnego wyglądu gry mogą go bez problemu wyłączyć.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,6 / 10 na podstawie 41 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7 / 10 na podstawie 19 głosów czytelników.

Gry podobne do Sonic CD

Klasyfikacja PEGI Sonic CD

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Sonic CD

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

Wykorzystuje: Xbox Live

Sony PlayStation 3

Sony PlayStation 3

Wykorzystuje: PlayStation Network

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 4 1 GHz, 1 GB RAM (1.5 GB RAM - Vista/7), karta grafiki 128 MB (GeForce 5700 lub lepsza), 286 MB HDD, Windows XP/Vista/7

X360
PS3
PC