Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS4SwitchXONEPC
Okładka Sonic Colours Ultimate (PS4)
OkładkaSonic Colours Ultimate (PS4)

Sonic Colours Ultimate

Sonic Colors Ultimate

Remaster popularnej platformówki z 2010 roku. W Sonic Colours Ultimate tytułowy niebieski jeż raz jeszcze stawia czoła doktorowi Eggmanowi, korzystając z pomocy istot zwanych Wisps, które w zamian za uwolnienie obdarowują go nowymi umiejętnościami.

Zręcznościowe | platformówki 3D | na 2 osoby | reedycje/remastery/remaki | Sonic | podzielony/wspólny ekran | Epic Store exclusive | Find Your Next Game

Sonic Colours Ultimate Premiera

7wrz2021

PC PS4 XONE Switch
E3 2021

Sonic Colours Ultimate jest zremasterowaną wersją gry Sonic Colours, czyli popularnej platformówki z 2010 roku, z tytułowym niebieskim jeżem w roli głównej. Produkcja została opracowana przez studio Blind Squirrel Games, które wcześniej pracowało między innymi nad BioShock: The Collection oraz Mass Effect: Legendary Edition, a jej wydaniem zajęła się sprawująca pieczę nad marką firma SEGA. Na tle pierwowzoru tytuł wyróżnia się za sprawą nie tylko odświeżonej grafiki, lecz również nowego trybu gry, niedostępnej wcześniej mocy głównego bohatera oraz dodatków kosmetycznych z filmu Sonic: Szybki jak błyskawica.

Fabuła

W Sonic Colours Ultimate wcielamy się w tytułowego bohatera, który raz jeszcze stawia czoła swojemu nemezis. Złowrogi doktor Eggman stworzył międzygwiezdny park rozgrywki, który jest zasilany przez zniewolone istoty zwane Wisps. Protagonista musi nie tylko je uratować, lecz także wykorzystać ich moce, by utrzeć nosa swojemu arcywrogowi.

Mechanika

Sonic Colours Ultimate bazuje na wersji gry wydanej na konsolę Nintendo Wii. Mamy więc do czynienia z hybrydą dwuwymiarowej i trójwymiarowej platformówki, w której w zależności od sytuacji akcję obserwujemy z boku lub zza pleców protagonisty. Park Eggmana pełni tu rolę huba, z którego przedostajemy się na powierzchnie kolejnych planet, przekształconych w miejsca rozrywki dla odwiedzających. Na każdej z nich na odwiedzenie czeka siedem poziomów; ostatni z etapów stanowi arenę walki z bossem strzegącym dostępu do źródła energii zasilającego dany fragment parku.

Zabawa jest bardzo dynamiczna. W trakcie rozgrywki mkniemy przed siebie z oszałamiającą prędkością, skaczemy po platformach i omijamy pułapki oraz przeszkody terenowe, przebijamy się przez rozmaite bariery, a także eliminujemy stających nam na drodze przeciwników. Uwalniane przez nas istotki (Wisps) obdarowują protagonistę rozmaitymi zdolnościami. Wśród nich znajdziemy między innymi chwilowy „dopalacz” dla Sonica, możliwość przemiany w laser i odbijania się od ścian, umiejętność pozwalającą mu na „wwiercanie” się w miękkie podłoże, potężny wyskok na niebywałą wysokość czy choćby zdolność taranowania wszystkiego, co napotka na swojej drodze. Nasze poczynania są na bieżąco oceniane, a o tym, jak sobie poradziliśmy na danym poziomie, informuje nas nota widoczna w podsumowaniu wyświetlanym po jego ukończeniu.

W omawianym remasterze wprowadzono nową moc, która pozwala Sonicowi zamienić się w swego rodzaju ducha i przenikać przez wybrane przeszkody terenowe. Poza tym gra zawiera kosmetyczne dodatki oparte na filmie Sonic: Szybki jak błyskawica, na czele ze skórką dla protagonisty.

Tryby gry

W Sonic Colours Ultimate można grać w pojedynkę lub w lokalnym trybie multiplayer. Poza tym gra zawiera internetowe rankingi, na których możemy pochwalić się swoimi osiągnięciami. Omawiany remaster wzbogacono również o specjalny tryb, Rival Rush, gdzie gracze biorą udział w wyścigach przeciwko Metalowemu Sonicowi.

Kwestie techniczne

Sonic Colours Ultimate posiada barwną grafikę utrzymaną w kreskówkowej stylistyce. W porównaniu z oryginałem, całość została poddana liftingowi, by spełniała standardy panujące w 2021 roku.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran  

Sonic Colours Ultimate cena w dniu premiery: 149,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Sonic Colours Ultimate

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Sonic Colours Ultimate Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5-6600 3.3 GHz / AMD Ryzen 5 1600X 3.6 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 650 Ti / Radeon HD 7790 lub lepsza
  • 26.5 GB HDD
  • Windows 10
PC
PS4
XONE
Switch