Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS4XONE
Okładka Crash Bandicoot 4: It's About Time (PS4)

Crash Bandicoot 4: Najwyższy czas

Crash Bandicoot 4: It's About Time

Platformówka 3D studia Toys for Bob stanowiąca kontynuację Crash Bandicoot 3: Warped z 2007 roku. Podczas zabawy w Crash Bandicoot 4: It’s About Time gracze eksplorują kolorowe światy, przeskakują przeszkody, unikają pułapek i radzą sobie z wrogami.

Zręcznościowe | TPP | platformówki 3D | multiplayer | na 2 osoby | kooperacja | podzielony/wspólny ekran | Find Your Next Game

Okładka Crash Bandicoot 4: It's About Time (PS4)

data premiery gry:

2paź2020

PS4 XONE
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Crash Bandicoot 4: It’s About Time to trójwymiarowa platformówka należąca do jednego z najpopularniejszych cykli tej kategorii. Produkcję opracowało studio Toys for Bob, czyli autorzy m.in. Spyro Reignited Trilogy.

Fabuła

Pod względem fabularnym gra stanowi kontynuację oryginalnej trylogii. Produkcja przewija historię cyklu do zakończenia Crash Bandicoot 3: Warped, wymazując z kanonu wszystkie późniejsze części.

Po wydarzeniach z trzeciej odsłony tercet łotrów, czyli Neo Cortex, Dr. N. Tropy i Uka Uka, został uwięziony na odległej planecie. Złoczyńcy spędzili całe dekady próbując uciec z tego więzienia, ale w końcu odnieśli sukces, wyrywając przy okazji wielką dziurę w kontinuum czasoprzestrzennym. Zadaniem gracza jest powstrzymanie ich nim zawładną całym multiwersum.

Mechanika

Crash Bandicoot 4: It’s About Time stanowi rozwinięcie rozwiązań z wcześniejszych odsłon. Otrzymujemy zatem trójwymiarową platformówkę, w której musimy przemierzać kolorowe mapy, zbierać przedmioty, unikać pułapek oraz innych zagrożeń oraz eliminować wrogów, głównie poprzez skakanie im na głowy lub uderzanie w nich podczas kręcenia piruetów.

Produkcja posiada rozbudowaną mechanikę platformówkową. Gracze mogą m.in. biegać po ścianach, bujać się na linach oraz zjeżdżać po poręczach. Ponadto podczas przygód gromadzimy kwantowe maski, oferujące moce pozwalające zaginać rzeczywistość oraz manipulować czasem. Umożliwiają one np. przywoływanie na mapę dodatkowe elementów otoczenia pomagające w eksploracji.

Gra nie oferuje pełnej swobody eksploracji świata. Poziomy wyglądają różnie, ale wszystkie mają postać tunelu prowadzącego nas w większości liniową drogą od startu do mety. Zabawę urozmaicają starcia z bossami oraz okazjonalne sekcje wzorowane na dwuwymiarowych platformówkach.

Podczas rozgrywki gracz może pokierować Crashem, jego młodszą siostrą Coco oraz kilkoma innymi postaciami, w tym Neo Cortexem. Po raz pierwszy w historii serii grywalny jest także Dingodile, który wcześniej pełnił rolę bossa.

Tryby gry

Crash Bandicoot 4: It’s About Time opracowano głównie z myślą o pojedynczym graczu, ale kampanię można przechodzić z drugim graczem dzięki udostępnionej przez twórców opcji gry na zmianę. Wszystko to przy pomocy jednego pada, którego po śmierci przekazujemy do drugiej osobie. Istnieje też specjalny tryb multiplayer o nazwie Bitwa Bandików, w którym na podobnej zasadzie rywalizujemy z innymi graczami przed jednym telewizorem, starając się osiągnąć jak najlepsze wyniki czasowe.

Poza standardową kampanią dostępne są także dodatkowe tryby zabawy, który zapewniają np. lustrzane odbicia map i zmiany w stylu graficznym oraz rozgrywce. Dzięki temu poziomy możemy przechodzić wielokrotnie, za każdym razem otrzymując świeże doznania.

Kwestie techniczne

Gra posiada atrakcyjną trójwymiarową oprawę graficzną wykonaną w mocno kreskówkowej stylistyce. Autorzy postawili na świeży styl graficzny, który odbiega od tych z poprzednich serii, ale zachowuje specyficzny klimat marki.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   podzielony ekran   / wspólny ekran     Liczba graczy: 1-4  

Nośnik: 23 GB

Ocena czytelników: 6,7 / 10 na podstawie 217 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6,3 / 10 na podstawie 113 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 279,90 PLN

Gry podobne do Crash Bandicoot 4: Najwyższy czas

Klasyfikacja PEGI Crash Bandicoot 4: Najwyższy czas

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język.
Recenzja Crash Bandicoot 4 - Crash powraca taki sam, a jednak lepszy
Recenzja Crash Bandicoot 4 - Crash powraca taki sam, a jednak lepszy

Recenzja 1 października 2020, 15:00

Mój zawód mało satysfakcjonującym rozwojem wydarzeń na ekranie łagodzi za to wielki zachwyt nad warstwą audiowizualną rzeczonego dzieła, bo ta przywodzi na myśl najlepsze baje Disneya, na które chodzimy parę razy w roku do kina. A wiadomo, że umieją one wzruszyć. Crash również potrafi wycisnąć łzy, ale zupełnie innego rodzaju, o czym zaraz pewnie opowiem. Na razie jednak chciałbym skupić się na tej uroczej grafice, która – co warte podkreślenia – uległa pewnym zmianom w porównaniu z N. Sane Trilogy.

PS4
XONE