Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCPS3SwitchANDiOSX360
Okładka Sonic the Hedgehog (1991) (PC)
OkładkaSonic the Hedgehog (1991) (PC)

Sonic the Hedgehog (1991)

Dwuwymiarowa platformówka, która jest pierwszą odsłoną przygód Sonica, sympatycznego niebieskiego jeża, próbującego pokrzyżować plany złego Dr.Eggmana. Produkcja po raz pierwszy zadebiutowała na konsoli SEGA Mega Drive w 1991 roku.

Zręcznościowe | zagraj za darmo | platformówki | 2D | Sonic

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Sonic the Hedgehog (1991) Premiera

11lip2007

X360

21maj2009

iOS

26paź2010

PC

30mar2011

PS3

20cze2017

AND

20wrz2018

Switch

producent: SEGA wydawca: SEGA

Gry podobne do Sonic the Hedgehog (1991)

Sonic the Hedgehog 2

NiGHTS Into Dreams HD

Putty Squad

Sonic the Hedgehog jest pierwszą odsłoną popularnej serii platformówek, w których kierujemy Sonikiem, sympatycznym niebieskim jeżem, będącym oficjalną maskotką japońskiej firmy SEGA. Gra ukazała się oryginalnie w 1991 roku na konsoli SEGA Mega Drive, szybko zostając jednym z najlepiej sprzedających się tytułów na to urządzenie i najbardziej rozpoznawalnych przedstawicieli gatunku. Później została przeniesiona również na inne platformy, w tym PS3, PC itd..

Fabuła

Fabuła produkcji jest wyjątkowo prosta, pozostając pretekstem do przemierzania kolejnych, coraz bardziej wymagających poziomów. Zły doktor Eggman porwał zwierzęta oraz przyjaciół głównego bohatera, zamieniając ich w roboty lub zamykając w dobrze strzeżonych klatkach. Sonik wyrusza więc w podróż, by uwolnić ofiary knowań doktora oraz położyć im ostateczny kres.

Mechanika

Sonic the Hedgehog w wersji na platformę PS3, PC itd. to typowa dwuwymiarowa platformówka, wyróżniająca się obecnością wielu dróg prowadzących do celu. Część z nich wymaga sporej dozy zręczności oraz spostrzegawczości, by do nich dotrzeć. W trakcie rozgrywki przemierzamy sześć zróżnicowanych światów, z których każdy podzielony jest na trzy akty/levele.

Główną zaletą, ale równocześnie wadą Sonika są ogromne prędkości, z jakimi potrafi się poruszać. Pełne panowanie nad ruchami jeża w czasie, gdy rozwinie maksymalną szybkość, to cecha jedynie doświadczonych graczy. Na każdym poziomie rozrzucone są złote pierścienie, które nie tylko zwiększają nasz wynik punktowy, ale również odblokowują nowe życia oraz ukryte lokacje. Docierając do końca danego świata, mierzymy się z jedną z kilku maszyn sterowanych przez Eggmana.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 8,4 / 10 na podstawie 66 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Sonic the Hedgehog (1991): Odpowiednia dla każdego wieku.

PS3
PC
AND
iOS
X360
Switch