Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 maja 2021, 09:32

autor: Aquma

Cyberpunk 2077 ma nowego reżysera; grę rozwinie były dyrektor kreatywny z BioWare

Gabriel Amatangelo zastąpił Adama Badowskiego w roli reżysera gry Cyberpunk 2077 i będzie odpowiedzialny za rozszerzenia do wspomnianej produkcji. Równocześnie ze studiem CD Projekt RED rozstał się reżyser questów omawianego tytułu, Mateusz Tomaszkiewicz.

W SKRÓCIE:

  1. Gabriel Amatangelo został nowym reżyserem Cyberpunka 2077 i będzie odpowiedzialny za dodatki do tej produkcji;
  2. deweloper dołączył do CD Projekt RED na początku 2020 roku, a wcześniej pracował m.in. w studiu BioWare;
  3. równocześnie z omawianej firmy odszedł Mateusz Tomaszkiewicz – reżyser questów Cyberpunka 2077.

Polska gra RPG Cyberpunk 2077 ma nowego reżysera – Gabriela Amatangelo (via GamesIndustry). Deweloper zastąpił na tym stanowisku Adama Badowskiego, który zajmie się teraz innymi obowiązkami w ramach studia CD Projekt RED – chodzi m.in. o wdrożenie strategii RED 2.0 mającej umożliwić polskiej firmie tworzenie kilku tytułów AAA równocześnie.

Gabriel Amatangelo dołączył do CD Projekt RED w styczniu 2020 roku i pełnił funkcję dyrektora kreatywnego przy Cyberpunku 2077. W toku swojej kariery pracował m.in. w znanej firmie BioWare (w latach 2010-2015). Zajmował się w niej dodatkami do Dragon Age: Inquisition (był dyrektorem projektu) oraz rozszerzeniami do gry MMORPG Star Wars: The Old Republic (jako główny projektant). Deweloper będzie teraz odpowiedzialny za dodatki do Cyberpunka 2077.

Jednak to nie wszystkie wieści powiązane ze studiem CD Projekt RED. Z zespołem rozstał się właśnie Mateusz Tomaszkiewicz – reżyser questów Cyberpunka 2077, który wcześniej zajmował się również Wojną Krwi: Wiedźmińskimi opowieściami oraz tzw. projektem Homecoming, czyli serią dużych aktualizacji do Gwinta: Wiedźmińskiej gry karcianej, która zmieniła wiele podstawowych aspektów produkcji (w obydwu tych przypadkach był reżyserem gry).

Przypominamy, że Cyberpunk 2077 ukazał się w grudniu zeszłego roku. Tytuł wywołał duże kontrowersje związane przede wszystkim z opłakanym stanem wersji konsolowych (było na tyle źle, że firma Sony postanowiła usunąć polską produkcję z PlayStation Store i tytuł do dziś nie powrócił na tę platformę cyfrowej dystrybucji).

  1. Cyberpunk 2077 na PS4 to katastrofa. Miałeś spalić miasto, nie konsolę, samuraju
  2. Recenzja gry Cyberpunk 2077 - samuraju, masz świetne RPG do ogrania
  3. Cyberpunk 2077 – poradnik
  4. Cyberpunk 2077 – strona oficjalna