Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiX360PS3
Okładka Sonic the Fighters (X360)
OkładkaSonic the Fighters (X360)

Sonic the Fighters

Sonic the Fighters to zręcznościowa bijatyka 3D, stanowiąca konwersję hitu z salonów z automatami do gier.

Bijatyki

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Sonic the Fighters Premiera

28lis2012

X360 PS3

producent: SEGA wydawca: SEGA

Gra Sonic the Fighters ukazała się pierwotnie w 1996 w wersji na popularne automaty do gier Sega Model 2. Produkcja do tego stopnia przypadła graczom do gustu, że deweloperzy ze studia Sega AM2 zdecydowali się przygotować jej port przeznaczony na konsole PlayStation 2 i GameCube, który ostatecznie wydany został w 2005 roku jako część kompilacji Sonic Gems Collection. W ramach akcji przypominania arkadowych hitów z SM2, twórcy dokonali ponownej konwersji swego hitu, tym razem z przeznaczeniem na konsole Xbox 360 i PlayStation 3.

Osią fabuły gry jest próba pokrzyżowania planów Doktora Robotnika, któremu z pomocą Metal Sonika udało się zbudować Death Egg II. W obliczu niebezpieczeństwa Tails konstruuje rakietowy statek Lunar Fox, zdolny wzbić się w przestrzeń kosmiczną. Szkopuł w tym, że choć pojazd wymaga aż ośmiu Szmaragdów Chaosu może zabrać tylko jedną osobę na pokład. Tymczasem chętny do stawienia czoła Robotnikowi nie brakuje. Aby wybrać najlepszego kandydata na pilota zorganizowano więc turniej walk.

Gra oferuje kilka wariantów rozgrywki. W trybie jednoosobowym gracz toczy serię pojedynków z przeciwnikami kontrolowanymi przez komputerową sztuczną inteligencję, by ostatecznie zmierzyć się z Metal Sonikiem, a także mieć szansę pokonać samego Doktora Robotnika (bonusowa runda trwa jedynie 15 sekund). W multiplayerze przewidziano natomiast dwie opcje – pojedyncza walka z żywym przeciwnikiem na wspólnym ekranie lub sieciowy turniej z udziałem maksymalnie 6 uczestników.

Mechanika rozgrywki w dużej mierze przypomina rozwiązania znane z pierwszych odsłon cyklu Virtua Fighter. Walczące postaci mogą wyprowadzać cios lub kopnięcie, a także spróbować powstrzymać uderzenie rywala blokiem. Ten ostatni może być aktywowany jednak tylko ograniczoną ilość razy. Dodatkowo każdy z 10 grywalnych bohaterów (m.in. Sonic the Hedgehog, Miles „Tails” Prower, Knuckles the Echidna i Espio the Chameleon) dysponuje również specjalnymi umiejętnościami, które wykorzystać można w walce.

Konwersja na konsole siódmej generacji wyróżnia się poprawioną do standardu High Definition oprawą wizualną. Zmiany przełożyły się przede wszystkim na modele postaci, które nabrały bardziej kreskówkowego wyglądu.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran   Liczba graczy: 1-6  

Wymagania wiekowe Sonic the Fighters: Odpowiednia dla każdego wieku.

X360
PS3