Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 grudnia 2011, 14:20

Wieści ze świata (Mass Effect 3, Rock Band, Sonic the Hedgehog 4) 30/12/11

Wieści ze świata to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o nowej grze twórcy Metroida, batalii sądowej wokół Rock Band, demie Gears of War 3, a także rynku gier casual.

Sony Santa Monica

Studio Sony Santa Monica, znane szerzej jako producent marki God of War, szuka kandydatów na stanowisko artysty koncepcyjnego, którzy mogliby dołączyć do zespołu pracującego nad zupełnie nową marką. Co ciekawe, wśród wymagań znajduje się znajomość platform sprzętowych, w tym PlayStation 3 i... Xboksa 360. Czekamy na konkrety.

Mass Effect 3

Firma BioWare ujawniła, że Mass Effect 3 będzie znacznie bardziej wymagający od dwóch poprzednich przygód komandora Sheparda. Podobno normalny poziom trudności odpowiadać będzie weteranowi znanemu z „jedynki” i „dwójki”. Osobom o mniejszych umiejętnościach w sukurs przyjdzie tryb kooperacji, z pomocą którego uzyskanie „dobrego” zakończenia będzie nieco łatwiejsze niż w pojedynkę. Gra zostanie wydana w marcu 2012 roku na pecetach i konsolach.

Wieści ze świata (Mass Effect 3, Rock Band, Sonic the Hedgehog 4) 30/12/11 - ilustracja #1

Rock Band

31 grudnia (Xbox 360) i 4 stycznia (PlayStation 3, Wii) studio Harmonix poszerzy grono dodatkowych utworów do serii Rock Band o suitę 2112 kanadyjskiego zespołu Rush. Poszczególne jej części będzie można nabyć w oddzielnych paczkach (po 2 dol. za sztukę) lub w całości (za 5,49 dol.). Więcej szczegółów i zwiastun dodatku znajdziecie na oficjalnej stronie marki.

Sonic the Hedgehog 4: Episode 2

Drugi epizod czwartej odsłony serii Sonic the Hedgehog nie miał szczęścia. Z uwagi na debiut gry Sonic Generations został opóźniony i ukaże się dopiero w 2012 roku. Firma SEGA ujawniła, że w grze powróci Tails i Metal Sonic. Twórcy odświeżą też grafikę oraz wprowadzą zmiany w silniku odpowiedzialnym za fizykę. Gra zostanie wydana na PlayStation 3, Xboksie 360, iOS, Androidzie i Windows Phone. Wśród platform docelowych nie ma Wii, na którym ukazał się pierwszy epizod.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Jagged Alliance 2: Wildfire

Star Wars: X-Wing Alliance

Grand Theft Auto: London 1969

Zumba Fitness

Gratuitous Tank Battles

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

Top 10 gier 2011 roku wg Marcina video reportaż

InMomentum - trailer #1

EyePet & Przyjaciele - E3 2011

DanceStar Party: Zostań Gwiazdą Tańca - trailer #3

DanceStar Party: Zostań Gwiazdą Tańca - trailer #2

Carnival Island: Wesołe Miasteczko - gamescom 2011

Brick-Force - trailer #1

Bang Bang Racing - trailer #1

Army Men III - gameplay #1

All Zombies Must Die! - trailer #1

Alien Zombie Megadeath - trailer #1

Bo do SWTORA trzeba czworga [2/2] Gramy!

Bo do SWTORA trzeba czworga [1/2] Gramy!

Top 10 gier 2011 roku wg Krzyśka video reportaż