Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Star Wars: X-Wing Alliance (PC)

Star Wars: X-Wing Alliance PC

Jako niezależny kosmiczny handlarz zostajesz wciągnięty w ogromną batalię rozgrywającą się pomiędzy siłami Rebelii a potęgą Imperium. Zasiądź za sterami słynnego Falcona Millenium w decydującej bitwie o Endor.

Symulacje | FPP | science fiction | Star Wars | kosmiczne | filmy | EA Play

PC Windows
Okładka Star Wars: X-Wing Alliance (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

23marca1999

25czerwca1999

pudełko PL

O Gwiezdnych Wojnach słyszał chyba każdy obywatel świata. Od wielu lat ta kosmiczna seria niezmiennie bijąc rekordy popularności na ekranach kin, naszych domowych telewizorów, a nawet na ekranach komputerów. Star Wars: Trilogy stanowi kompilację trzech głośnych symulatorów kosmicznych z wytwórni Lucas Arts, dotychczas wydanych samodzielnie: Star Wars: X-Wing, Star Wars: TIE Fighter i Star Wars: X-Wing Alliance. Pozycja ta, przeznaczona głównie dla wiernych miłośników Gwiezdnych Wojen, jest kompletnym i wszechstronnym symulatorem umożliwiającym loty bojowe na prawie wszystkich rodzajach myśliwców i bombowców znanych z filmów.

W grze możemy zasiąść za sterami myśliwców rebelianckich X-wing, A-wing, B-wing oraz Sokoła Millennium, a także należących do Imperium TIE Fighter i odbyć nimi blisko 270 misji zawartych w poprzednich tytułach oraz kilkunastu nowych składających się na bonusowy dodatek Flight School.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 8  

Nośnik: 2 CD

Ocena czytelników: 8,2 / 10 na podstawie 206 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 99 PLN

Klasyfikacja PEGI Star Wars: X-Wing Alliance

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Star Wars: X-Wing Alliance

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium II 233MHz
  • 32MB RAM
  • akcelerator 3D + wykorzystuje joystick
Druga fala gier ze świata Gwiezdnych Wojen na GOG.com
Druga fala gier ze świata Gwiezdnych Wojen na GOG.com

wiadomość21 stycznia 2015

Sklep GOG.com rozszerzył swoją ofertę o sześć tytułów z uniwersum Gwiezdnych Wojen, w tym X-Wing vs TIE Fighter oraz Knights of the Old Republic II. Kolejna szóstka ma zostać udostępniona w najbliższym czasie, a „to dopiero początek”.

Imperium LucasArts kontratakuje!
Imperium LucasArts kontratakuje!

wiadomość10 sierpnia 2009

Tytuł newsa z wykrzyknikiem może oznaczać tylko jedno – fani Gwiezdnych Wojen na całym świecie już zaraz będą absolutnie wniebowzięci. Wszak LucasArts na pewno przygotowuje z myślą o nich kolejną rewelacyjną grę na miarę legendarnego już TIE Fightera. Tak? Nie.

Lucas Classic Line wkrótce w sklepach

wiadomość14 czerwca 2001

W przyszły wtorek do sprzedaży trafi aż sześć gier z serii LUCAS CLASSIC LINE. Będą to 2 przygodówki: The Curse of Monkey Island i Grim Fandango oraz 4 gry z serii Star Wars: Rogue Squadron, Jedi Knight Mysteries of the Sith, X-Wing Alliance i X-Wing Collectors Series.

Lucas Classic Line już w czerwcu.

wiadomość8 maja 2001

Firma Licomp Empik Multimedia, polski dystrybutor serii Lucas Classic Line poinformował, że cena gier, które zostaną w niej wydane została ustalona na poziomie 79 PLN. Sprzedaż tych gier powinna rozpocząć się już w czerwcu.