Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 września 2010, 11:45

autor: Sarge

Ujawniono zawartość limitowanej edycji gry Vanquish

Ujawniono zawartość limitowanej edycji gry Vanquish – nowej produkcji Shinji Mikamiego, znanego przede wszystkim z trzymania pieczy nad kolejnymi odsłonami serii Resident Evil.

Ujawniono zawartość limitowanej edycji gry Vanquish – nowej produkcji Shinji Mikamiego, znanego przede wszystkim z trzymania pieczy nad kolejnymi odsłonami serii Resident Evil.

Zestaw nie jest zbyt bogaty w zawartość, gdyż oprócz samego pudełka z płytą w środku znajdziemy w nim również 18-centymetrową figurkę Sama Gideona – głównego bohatera tego tytułu. Jest on futurystycznym agentem pracującym dla rządu Stanów Zjednoczonych.

Ujawniono zawartość limitowanej edycji gry Vanquish - ilustracja #1

Całość będzie na pewno dostępna w Wielkiej Brytanii, co prawdopodobnie oznacza obecność „limitki” także w pozostałych europejskich krajach. Cena detaliczna została wyznaczona na poziomie 69.99 funtów (w przeliczeniu ok. 330 złotych), ale już na przykład sklep internetowy Zavvi oferuje tę edycję za 54.95 funtów (ok. 260 złotych). Czekamy na ewentualne potwierdzenie dystrybucji zestawu w Polsce (w naszym kraju grę wydaje firma CD Projekt).

Warto przypomnieć, że od dwóch tygodni na serwerach Xbox Live oraz PlayStation Network dostępna jest wersja demonstracyjna Vanquish. Możemy w niej spędzić kilka chwil w samouczku wyjaśniającym podstawy sterowania oraz wziąć udział w jednej z misji.

Vanquish ukaże się na europejskim rynku 22 października w wersjach na PlayStation 3 oraz Xboksa 360. Jest to futurystyczna strzelanina opracowywana przez japońskie studio Platinum Games, ostatnio odpowiedzialne za dobrze przyjętą Bayonettę. Dużym atutem tej produkcji ma być dynamiczna akcja i walki z wielkimi bossami, czego przedsmak mieliśmy już zresztą we wspomnianej próbce. Rozgrywka będzie przeznaczona tylko dla jednego gracza.