Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 września 2010, 10:44

autor: omadaha

Gry na Tokyo Games Show i nowy tytuł twórcy Resident Evil

Kolejne targi przyzwyczaiły nas do faktu, że za każdym razem twórcy starają się zaskoczyć graczy ujawnieniem nowych informacji o planowanych produkcjach. Podobnie miało być w tym roku na odbywających się podczas Tokyo Games Show konferencjach, jednakże w wyniku niedopatrzenia kilkanaście godzin wcześniej w sieci pojawiło się zdjęcie magazynu Famitsu a wraz z nim lista niezapowiedzianych gier.

Kolejne targi przyzwyczaiły nas do tego, że za każdym razem twórcy starają się zaskoczyć graczy ujawnieniem nowych informacji o planowanych produkcjach. Podobnie miało być w tym roku na odbywających się podczas Tokyo Games Show konferencjach, jednakże w wyniku niedopatrzenia kilkanaście godzin wcześniej w sieci pojawiło się zdjęcie magazynu Famitsu, a wraz z nim lista nowych niezapowiedzianych jeszcze produkcji.

Opublikowana na wielu forach fotografia prezentuje spis nowych tytułów, o których twórcy mieli opowiedzieć dopiero podczas konferencji odbywających się w ramach tokijskich targów. Według Famitsu na TGS pojawią się zapowiedzi dotyczące czterech nowych produkcji na platformy Xbox 360, PlayStation 3 oraz PSP (w tym dwóch remake’ów). Dowiemy się także nieco więcej na temat pięciu innych gier (lista poniżej).

Gry na Tokyo Games Show i nowy tytuł twórcy Resident Evil - ilustracja #1
Zdjęcie magazynu Famitsu

Nowe gry

  • Valkyria Chronicles 3 (PSP)
  • Shadows of the DAMNED (PS3/360)
  • Shadow of the Colossus (remake - PS3)
  • Ico (remake - PS3)

Nowe informacje

  • The Last Guardian (PS3)
  • Yakuza of the end (PS3)
  • Inazuma Eleven Break (Wii)
  • Dissidia Duodecim (PSP)
  • Tactics Ogre (PSP)

To jednak nie koniec nowości, które ujrzały światło dzienne przed planowanym terminem, bowiem serwis 1UP opublikował także pierwsze szczegóły dotyczące nowej produkcji Shinji Mikami – twórcy Resident Evil. Gra zatytułowana została Shadows of the DAMNED (znajduje się na liście Famitsu) i powstaje dzięki współpracy EA i Grasshoper Manufacture.

Gry na Tokyo Games Show i nowy tytuł twórcy Resident Evil - ilustracja #2

Jeśli wierzyć przeciekom, wcielimy się w niej w „demonicznego zabójcę”, który jeżdżąc na motorze będzie walczył z „mieszkańcami podziemi”. Według 1UP Shadow of the DAMNED podczas walki ma ponadto operować perspektywą podobną do tej którą znamy z Resident Evil 4.

Tytuł ma pojawić się w sprzedaży latem przyszłego roku, choć niektóre źródła podają, że nastąpi to na wiosnę (Andriasang). Gra ukaże się w wersji na konsole PlayStation 3 i Xbox 360. Więcej informacji o Shadow of the DAMNED poznamy najprawdopodobniej podczas obywającej się na Tokyo Games Show konferencji firmy EA.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.