Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 września 2010, 10:44

autor: Anna "omadaha" Karpińska

Gry na Tokyo Games Show i nowy tytuł twórcy Resident Evil

Kolejne targi przyzwyczaiły nas do faktu, że za każdym razem twórcy starają się zaskoczyć graczy ujawnieniem nowych informacji o planowanych produkcjach. Podobnie miało być w tym roku na odbywających się podczas Tokyo Games Show konferencjach, jednakże w wyniku niedopatrzenia kilkanaście godzin wcześniej w sieci pojawiło się zdjęcie magazynu Famitsu a wraz z nim lista niezapowiedzianych gier.

Kolejne targi przyzwyczaiły nas do tego, że za każdym razem twórcy starają się zaskoczyć graczy ujawnieniem nowych informacji o planowanych produkcjach. Podobnie miało być w tym roku na odbywających się podczas Tokyo Games Show konferencjach, jednakże w wyniku niedopatrzenia kilkanaście godzin wcześniej w sieci pojawiło się zdjęcie magazynu Famitsu, a wraz z nim lista nowych niezapowiedzianych jeszcze produkcji.

Opublikowana na wielu forach fotografia prezentuje spis nowych tytułów, o których twórcy mieli opowiedzieć dopiero podczas konferencji odbywających się w ramach tokijskich targów. Według Famitsu na TGS pojawią się zapowiedzi dotyczące czterech nowych produkcji na platformy Xbox 360, PlayStation 3 oraz PSP (w tym dwóch remake’ów). Dowiemy się także nieco więcej na temat pięciu innych gier (lista poniżej).

Gry na Tokyo Games Show i nowy tytuł twórcy Resident Evil - ilustracja #1
Zdjęcie magazynu Famitsu

Nowe gry

  • Valkyria Chronicles 3 (PSP)
  • Shadows of the DAMNED (PS3/360)
  • Shadow of the Colossus (remake - PS3)
  • Ico (remake - PS3)

Nowe informacje

  • The Last Guardian (PS3)
  • Yakuza of the end (PS3)
  • Inazuma Eleven Break (Wii)
  • Dissidia Duodecim (PSP)
  • Tactics Ogre (PSP)

To jednak nie koniec nowości, które ujrzały światło dzienne przed planowanym terminem, bowiem serwis 1UP opublikował także pierwsze szczegóły dotyczące nowej produkcji Shinji Mikami – twórcy Resident Evil. Gra zatytułowana została Shadows of the DAMNED (znajduje się na liście Famitsu) i powstaje dzięki współpracy EA i Grasshoper Manufacture.

Gry na Tokyo Games Show i nowy tytuł twórcy Resident Evil - ilustracja #2

Jeśli wierzyć przeciekom, wcielimy się w niej w „demonicznego zabójcę”, który jeżdżąc na motorze będzie walczył z „mieszkańcami podziemi”. Według 1UP Shadow of the DAMNED podczas walki ma ponadto operować perspektywą podobną do tej którą znamy z Resident Evil 4.

Tytuł ma pojawić się w sprzedaży latem przyszłego roku, choć niektóre źródła podają, że nastąpi to na wiosnę (Andriasang). Gra ukaże się w wersji na konsole PlayStation 3 i Xbox 360. Więcej informacji o Shadow of the DAMNED poznamy najprawdopodobniej podczas obywającej się na Tokyo Games Show konferencji firmy EA.