Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Command Ops: Battles from the Bulge (PC)

Command Ops: Battles from the Bulge PC

Gra taktyczna rozgrywająca się w okresie II wojny światowej. Akcja skupia się na ostatniej dużej ofensywie wojsk niemieckich na froncie zachodnim. Twórcy produkcji stawiają na realistyczne zaprezentowanie zmagań wojennych.

Strategiczne | II wojna światowa | RTS | turowe

PC Windows
Okładka Command Ops: Battles from the Bulge (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

26maja2010

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Command Ops: Battles from the Bulge to gra taktyczna w realistyczny sposób odtwarzająca potyczki z okresu II wojny światowej. Tytuł kontynuuje i rozwija idee zawarte w poprzednich produkcjach zespołu Panther Games, czyli serii Airborne Assault.

Akcja gry toczy się zimą roku 1994 w Ardenach i koncentruje się na odtworzeniu ostatniej dużej ofensywy wojsk niemieckich na froncie zachodnim w czasie II wojny światowej. Całość opowiedziana jest na przestrzeni dwudziestu siedmiu scenariuszy i pozwala objąć kontrolę nad każdą ze stron konfliktu. Command Ops: Battles from the Bulge rozgrywane jest w czasie rzeczywistym, a jedna minuta czasu rzeczywistego odpowiada jednej godzinie na polu bitewnym gry. Twórcy zadbali o dużą różnorodność misji. Dostępne są zarówno potyczki, w których bierze udział raptem kilkadziesiąt jednostek, jak i olbrzymie bitwy z kilkuset oddziałami po każdej ze stron. Gra koncentruje się na realizmie, dlatego zespół Panther Games zaprojektował wszystkie jednostki, mapy oraz przebieg walk, tak by były zgodne z prawdą historyczną.

Cechą odróżniającą Command Ops: Battles from the Bulge od innych gier taktycznych jest realistyczne odtworzenie roli dowódcy. Zamiast ręcznie sterować każdym pojedynczym żołnierzem gracze jedynie wydają ogólne rozkazy, a sztuczna inteligencja sama decyduje jak wypełnić powierzone jej zadania. Gracze mogą jednak szczegółowo ustawiać cechy jednostek takie jak poziom agresji, formacje, dopuszczalne straty itp., co daje sporą kontrolę nad zachowaniem podwładnych. Dodatkowym utrudnieniem jest fakt, że Command Ops: Battles from the Bulge symuluje opóźnienia w przesyłaniu rozkazów. Często nasze komendy zostaną odebrane dopiero po kilkudziesięciu minutach (liczonych w świecie gry), co powoduje, że musimy planować wszystkie ruchy z wyprzedzeniem oraz zawsze zostawiać sobie spory margines błędu. System ten działa, ponieważ SI (zarówno naszych oddziałów jak i jednostek wroga) jest niezwykle zaawansowana i dopracowana w najmniejszych szczegółach, oferując poziom niedostępny dla większości innych gier strategicznych.

Command Ops: Battles from the Bulge oferuje rozbudowany tryb multiplayer oraz potężny edytor scenariuszy i jednostek, w praktyce pozwalający na odtworzenie każdego oddziału oraz bitwy z okresu II wojny światowej. Gra posiada prostą, ale czytelną grafikę, której styl wzorowany jest na mapach wojskowych. Godny pochwały jest natomiast interfejs użytkownika, który umożliwia łatwe zapanowanie nad skomplikowaną mechaniką zabawy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Gry podobne do Command Ops: Battles from the Bulge

Wymagania wiekowe Command Ops: Battles from the Bulge

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Command Ops: Battles from the Bulge

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 2.0 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 64 MB
  • 2 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
W Stronghold Kingdoms zagramy za darmo
W Stronghold Kingdoms zagramy za darmo

wiadomość26 lutego 2010

Studio FirleFly ogłosiło właśnie że Stronghold Kingdoms – przeglądarkowa gra MMO bazująca na serii Twierdza, będzie darmowa. Wiąże się to bezpośrednio z wprowadzeniem do gry tzw. Kart Strategicznych.