Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 lutego 2010, 10:51

autor: Rock Alone

W Stronghold Kingdoms zagramy za darmo

Studio FirleFly ogłosiło właśnie że Stronghold Kingdoms – przeglądarkowa gra MMO bazująca na serii Twierdza, będzie darmowa. Wiąże się to bezpośrednio z wprowadzeniem do gry tzw. Kart Strategicznych.

Studio FirleFly ogłosiło właśnie że Stronghold Kingdoms – przeglądarkowa gra MMO bazująca na serii Twierdza, będzie darmowa. Wiąże się to bezpośrednio z wprowadzeniem do gry tzw. Kart Strategicznych.

W Stronghold Kingdoms zagramy za darmo - ilustracja #1

 

Karty Strategiczne stanowią podstawowy powód, dla którego Stronghold Kingdoms może być grą darmową. Oprócz standardowego comiesięcznego pakietu losowych kart przypisanych do konta, gracze będą mogli wykupić dodatkowe pakiety. Jak wyjaśnił deweloper SK Eric Ouellette, ta opcja pozwoli firmie zarabiać pieniądze oferując jednocześnie całkowicie darmową zabawę. Ten system będzie miał potencjalnie bardzo duży wpływ na rozgrywkę. Jak komentuje Simon Bradbury, dyrektor kreatywny FirleFly Studios,umiejętne wykorzystanie bonusów oferowanych przez karty będzie mogło zadecydować o zwycięstwie lub porażce w trakcie konfrontacji. Zakres działania kart będzie bardzo szeroki, oprócz takich, które będą wpływać bezpośrednio na bitwę, będą również dostępne karty oferujące bonusy w zakresie rolnictwa, handlu czy religii.

Stronghold Kingdoms zawiera w sobie najlepsze cechy serii Twierdza poszerzając dodatkowo zabawę o możliwość rozgrywki w otoczeniu tysięcy innych graczy. Naszym zadaniem jest dbanie o osadę w realiach średniowiecznej Europy. FireFly zgodnie z zapowiedziami odda namdo dyspozycji mnóstwo narzędzi pozwalających kształtować wygląd i przeznaczenie naszego osiedla. Będziemy wiec mogli skupić się na wojnie, szpiegostwie, handlu czy rolnictwie. Rozgrywka będzie prowadzona dwojako. Po pierwsze przed nami mnóstwo długoterminowych decyzji, ale również dynamiczna walka prowadzona w czasie rzeczywistym. Bardzo ważną częścią gry strategicznej jest oczywiście dyplomacja, SK nie jest w tym zakresie wyjątkiem. Interakcja z innymi graczami będzie obejmować wiele dziedzin począwszy od wymiany handlowej produktów rolniczych, czy innych bardziej zaawansowanych surowców, poprzez szpiegostwo, a w końcu otwarte bitwy.

W Stronghold Kingdoms zagramy za darmo - ilustracja #2

 

Gra zapowiada się bardzo interesująco, szczególnie dla fanów serii Twierdza. Niestety trudno również pozbyć się obaw jakie niesie ze sobą wprowadzenie Kart Strategicznych. Wygląda na to, że będą one zawierały bonusy na tyle istotne, że gracze płacący za dodatkowe pakiety będą mieli znaczącą przewagę nad tymi, którzy będą grali za darmo. Szczęśliwie nie postanowiono jeszcze jak dokładnie będzie wyglądała dystrybucja płatnych kart, być może będą w tej materii jakieś ograniczenia. Trudno przecież wyobrazić sobie sytuację, w której zwycięstwo w grze strategicznej zależy nie od logicznego myślenia ale od zawartości portfela.