Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 czerwca 2007, 14:28

autor: Jiker

Druga odsłona Sonic Rivals oficjalnie zapowiedziana

Firma Sega zapowiedziała drugą odsłonę gry Sonic Rivals. Potwierdziła tym samym nieoficjalne doniesienia, które napłynęły do nas pod koniec zeszłego miesiąca. Sonic Rivals 2 zostanie wydane na przenośną konsolę PSP.

Firma Sega zapowiedziała drugą odsłonę gry Sonic Rivals. Potwierdziła tym samym nieoficjalne doniesienia, które napłynęły do nas pod koniec zeszłego miesiąca. Sonic Rivals 2 zostanie wydane na przenośną konsolę PSP.

W kontynuacji, pozostającej dynamiczną platformówką, utrzymaną w konwencji 2.5D (a la serie Klonoa, Tomba oraz Pandemonium), gracze natkną się na kilka interesujących nowości. Będą to przede wszystkim dwa nowe tryby rozgrywki – multiplayerowy Battle Mode oraz przeznaczony dla pojedynczego gracza Free Play Mode.

Pierwszy z wymienionych będą mogły przetestować maksymalnie dwie osoby. Zabawa ma polegać na wzięciu udziału w wyścigu rozgrywanym na jednej z sześciu plansz. Zmagania urozmaicą z pewnością liczne power-upy (defensywne i ofensywne) rozrzucone w strategicznych miejscach poszczególnych lokacji. Co ciekawe, aby zagrać w Battle Mode wystarczy być właścicielem jednej kopii gry (za sprawą WiFi).

Opcja Free Play umożliwi z kolei wcielenie się kilka innych postaci znanych z uniwersum Sonika (wśród grywalnych bohaterów znajdzie się m.in. Tails) i zaliczenie poziomów wchodzących w skład głównego trybu rozgrywki. Każda postać będzie się wyróżniać charakterystycznymi dla siebie umiejętności (np. zdolność lotu u Tailsa).

W trakcie rozgrywki gracz będzie zdobywał specjalne karty, za sprawą których uzyska dostęp do licznych bonusów (m.in. tapety dla PSP). Warto zaznaczyć, że część z nich będzie mógł otrzymać w procesie wymiany z innym posiadaczem Sonic Rivals 2.

Światowa premiera gry zapowiadana jest na jesień 2007 roku. Poniżej prezentujemy pierwsze zrzuty ekranowe, ukazujące oprawę graficzną tejże pozycji:

Druga odsłona Sonic Rivals oficjalnie zapowiedziana - ilustracja #1
Druga odsłona Sonic Rivals oficjalnie zapowiedziana - ilustracja #2
Druga odsłona Sonic Rivals oficjalnie zapowiedziana - ilustracja #3
Druga odsłona Sonic Rivals oficjalnie zapowiedziana - ilustracja #4