Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePSP
Okładka Sonic Rivals (PSP)

Sonic Rivals PSP

Sonic Rivals jest następną grą zręcznościową z charakterystycznym niebieskim jeżem imieniem Sonic w roli głównej.

Zręcznościowe | platformówki 3D | Sonic | tytuły ekskluzywne PlayStation

PlayStation Portable
Okładka Sonic Rivals (PSP)

wydawca: SEGA

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PSP:

21listopada2006

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Sonic Rivals jest następną grą zręcznościową z charakterystycznym niebieskim jeżem imieniem Sonic w roli głównej. Programiści z kanadyjskiej firmy Backbone Entertainment (vide np. Death Jr. i NBA Ballers: Rebound) pracujący na zlecenie korporacji Sega, zadedykowali omawiany produkt wyłącznie mobilnej konsoli PlayStation Portable.

Pierwszoplanowy element zabawy (akcja toczy się jedynie na dwóch płaszczyznach, ale środowisko jest całkowicie trójwymiarowe) stanowi rywalizacja pomiędzy postaciami ze świata kolczastego bohatera. Rzecz jasna możemy pokierować poczynaniami nie tylko tytułowego awanturnika, ale także przejąć kontrolę nad Knucklesem, Shadowem etc. Wspomniane współzawodnictwo polega na jak najszybszym przemierzaniu poszczególnych poziomów i zbieraniu po drodze rozmaitych bonusów.

Oczywiście każdy uczestnik osobliwego wyścigu dysponuje specjalnymi umiejętnościami, pomagającymi w radzeniu sobie z przeróżnymi przeszkodami – głównie niebezpiecznymi wrogami i równie groźnymi pułapkami, zastawionymi przez złowieszczego Doktora Eggmana. Warto zauważyć, iż istnieje możliwość ulepszania bohaterów za sprawą kart, zbieranych w trakcie zabawy. Sonic Rivals największą frajdę zapewnia w trybie multiplayer, działającym w oparciu o bezprzewodowe połączenie Wi-Fi.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna     Liczba graczy: 1-4  

Nośnik: 1 UMD

Ocena czytelników: 7,4 / 10 na podstawie 71 głosów czytelników.

Gry podobne do Sonic Rivals

Klasyfikacja PEGI Sonic Rivals

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Sonic Rivals

PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 32 MB
Druga odsłona Sonic Rivals oficjalnie zapowiedziana
Druga odsłona Sonic Rivals oficjalnie zapowiedziana

wiadomość21 czerwca 2007

Firma Sega zapowiedziała drugą odsłonę gry Sonic Rivals. Potwierdziła tym samym nieoficjalne doniesienia, które napłynęły do nas pod koniec zeszłego miesiąca. Sonic Rivals 2 zostanie wydane na przenośną konsolę PSP.

Będzie kontynuacja gry Sonic Rivals?

wiadomość28 maja 2007

Jeżeli wierzyć nieoficjalnym doniesieniom, które zaczęły krążyć w sieci, to jeszcze w tym roku możemy spodziewać się kontynuacji gry Sonic Rivals. Pogłoski te zdają się potwierdzać sklepy internetowe, które w swojej ofercie już zamieściły tę pozycję (sugerowane cena to 39,99 USD). Podobnie jak poprzednik, tak i tytuł Sonic Rivals 2 ma być dedykowany wyłącznie konsoli PlayStation Portable

Europejski line-up Segi ogłoszony

wiadomość3 września 2006

Sega opublikowała listę wydawanych przez siebie gier, które w ciągu najbliższego półrocza zawitają na europejskie półki sklepowe. Jak widać z poniższego zestawienia, plany są niezłe. Japoński wydawca, podobnie jak i wielu innych, powoli odchodzi od konsol obecnej generacji i skupia się na X360, oraz nadchodzących PS3 i Wii.

Sonic zagra w golfa!
Sonic zagra w golfa!

wiadomość7 lipca 2006

Obchodzący w tym roku piętnaste urodziny Sonic pojawi się niebawem w kilku grach na konsole. Nie są to jednak jedyne plany słynnego niebieskiego jeża na najbliższe miesiące – maskotka firmy SEGA będzie również bohaterem nowej gry na telefony komórkowe, która ma być… symulacją golfa!

Sonic obchodzi 15 urodziny
Sonic obchodzi 15 urodziny

wiadomość23 czerwca 2006

Dokładnie 23 czerwca 1991 światło dzienne ujrzała pierwsza w historii gra, w której dane nam było ujrzeć pewnego niebieskiego jeża. Dwuwymiarową platformówkę zatytułowano prosto i wymownie – Sonic the Hedhehog. Produkcja okazała się na tyle wciągająca, że wkrótce Sega wypuściła na rynek multum innych tytułów, opowiadających o losach nieprzeciętnie szybkiego zwierzaka.