Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePSP
Okładka Sonic Rivals 2 (PSP)

Sonic Rivals 2 PSP

Sonic Rivals 2 to platformówka 2.5D, co oznacza, że akcja dziejąca się w dwóch wymiarach została umieszczona w trójwymiarowym środowisku. Niniejsza gra stanowi kontynuację pozycji wydanej w 2006 roku z myślą o posiadaczach przenośnej konsoli marki Sony.

Zręcznościowe | platformówki 3D | Sonic | tytuły ekskluzywne PlayStation

PlayStation Portable
Okładka Sonic Rivals 2 (PSP)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PSP:

13listopada2007

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Sonic Rivals 2 to platformówka 2.5D, co oznacza, że akcja dziejąca się w dwóch wymiarach została umieszczona w trójwymiarowym środowisku. Tytuł stanowi kontynuację pozycji wydanej w 2006 roku z myślą o posiadaczach przenośnej konsoli marki Sony. Po raz kolejny tylko właściciele PSP otrzymali szansę na przyjrzenie się nowym perypetiom najszybszego jeża świata imieniem Sonic.

W głównej mierze zabawa polega na sprawdzaniu szybkości sterowanej postaci w starciach z innymi klasycznymi bohaterami (m.in. Tails), dobrze znanymi miłośnikom niebieskiego zwierza. Rywalizacja tradycyjnie polega na jak najszybszym przemierzaniu danej trasy i zebraniu rozlokowanych po drodze power-upów. Poza rozwiązaniami, znanymi z wcześniejszej odsłony przygód niebieskiego jeża, developerzy zdecydowali się na wprowadzenie pewnych niewystępujących wcześniej elementów.

Z myślą o pojedynczym graczu przygotowano moduł Free Play, dający szansę na wcielenie się w wybranego awanturnika ze świata Sonica. Każda z zaimplementowanych postaci odznacza się odmiennymi cechami i umiejętnościami (np. latanie), pozwalającymi na pokonanie oponentów, uniknięcie zderzenia z rozmieszczonymi na trasie przeszkodami i ominięcia zastawionych pułapek. Do dyspozycji użytkownika oddano wszystkie poziomy wchodzące w skład trybu głównego.

Zwolennikom rozrywki wieloosobowej zaoferowano opcję, umożliwiającą potyczki dwóch graczy. Wykorzystując bezprzewodowe połączenie typu Wi-Fi wystarczy, aby tylko jeden z nich posiadał kopię Sonic Rivals 2. Niezależnie od wybranego sposobu spędzenia czasu sukcesywnie zbierając karty, których łącznie przygotowano sto pięćdziesiąt, odblokowuje się atrakcyjne bonusy na czele z nowymi lokacjami i tapetami dla PSP.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna     Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 UMD

Ocena czytelników: 7,7 / 10 na podstawie 73 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.3 / 10 na podstawie 19 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Sonic Rivals 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Sonic Rivals 2

PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 32MB
Druga odsłona Sonic Rivals oficjalnie zapowiedziana
Druga odsłona Sonic Rivals oficjalnie zapowiedziana

wiadomość21 czerwca 2007

Firma Sega zapowiedziała drugą odsłonę gry Sonic Rivals. Potwierdziła tym samym nieoficjalne doniesienia, które napłynęły do nas pod koniec zeszłego miesiąca. Sonic Rivals 2 zostanie wydane na przenośną konsolę PSP.

Będzie kontynuacja gry Sonic Rivals?

wiadomość28 maja 2007

Jeżeli wierzyć nieoficjalnym doniesieniom, które zaczęły krążyć w sieci, to jeszcze w tym roku możemy spodziewać się kontynuacji gry Sonic Rivals. Pogłoski te zdają się potwierdzać sklepy internetowe, które w swojej ofercie już zamieściły tę pozycję (sugerowane cena to 39,99 USD). Podobnie jak poprzednik, tak i tytuł Sonic Rivals 2 ma być dedykowany wyłącznie konsoli PlayStation Portable